لیزر لند
لیزر لند , لیزر موهای زائد , لیزر مو , قیمت لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر مو , کلینیک لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر , قیمت لیزر مو , کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد

زرد زخم بیماری واگیردار پوستی , روشهای درمان زرد زخم

51
زرد زخم بیماری واگیردار پوستی

زرد زخم بیماری واگیردار پوستی ،همه چیز در مورد زرد زخم بیماری واگیردار پوستی ، انواع بیماری های پوستی در کودکان ، روشهای درمان بیماری زرد زخم : یکی از بیماری های عفونی پوستی که در کشور های در حال توسعه شیوع بیشتری دارد بیماری زرد زخم است .

همه چیز در مورد زرد زخم بیماری واگیردار پوستی

زرد زخم نوعی بیماری میکروبی پوستی واگیر دار(به خصوص در کودکان)است که عامل ایجاد آن باکتری های “استرپتوکوک” و “استافیلوکوس اورئوس” می باشند ..
دکتر ملکی متخصص پوست مو بیماری زرد زخم را چنین معرفی می کند :این بیماری به شکل تاول های کوچک چرمی ایجاد می شوند که به سرعت می ترکند و زخم زردرنگی را روی پوست به جای می گذارند .

وی ادامه داد: این بیماری موضعی است و روی لایه بیرونی پوست تاثیر می گذارد وهمچنین بسیار واگیردار است و تمام قسمت های پوست را درگیر می کند . فرد بیمار اگر روی پوستش خراش وزخمی بیفتد میکروب می تواند به داخل پوست سرایت کرده وعفونت ایجاد کند .

انواع بیماری های پوستی در کودکان را بشناسیم

انواع بیماری های پوستی در کودکان
انواع بیماری های پوستی در کودکان

بیماری پوستی زرد زخم در چه افرادی شایعتر است :

بیماری زرد زخم بدلیل عفونی و واگیردار بودن آن خطرناک است وبه مراقبت خیلی زیادی نیاز دارد شیوع این بیماری در کودکان بیشتر است اما در بین ورزشکاران ودر باشگاه ها هم مشاهده شده است . این متخصص پوست مو در ادامه افزود:در زرد زخم اغلب قبل از پدیدار شدن زخم ها پوست قرمز شده و خارش پیدا می کند .پوست اطراف زخم به شدت خارش پیدا میکند اما چون خاراندن آن موجب پراکنده شدن بیماری در اطراف و قسمت های دیگر بدن می شود نیاز است که در مقابل خارش مقاومت کنید.

محل شروع این بیماری در اطراف دهان وبینی است در واقع این نواحی اولین قسمت هایی از پوست هستند که به بیماری زرد زخم مبتلا می شوند .شیوع این بیماری در تابستان بیشتر است و کودکان وبچه هایی که در مهدکودک ها ودبستان هستند بیشتر در خطر ابتلا به این بیماری واگیردار هستند.

این متخصص پوست و مو اشاره کرد: این بیماری واگیردار است و نباید افراد به صورت مشترک از حوله, لباس وسایر وسایل فرد مبتلا استفاده کنند .

Comments are closed.