لیزر لند
لیزر لند , لیزر موهای زائد , لیزر مو , قیمت لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر مو , کلینیک لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر , قیمت لیزر مو , کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد

کاشت مو طبیعی , قیمت و هزینه کاشت مو , مرکز و کلینیک تخصصی

[

کاشت مو , کاشت موی طبیعی , کلینیک کاشت مو در تهران و سایر شهرهای کشور , مرکز کاشت مو , قیمت کاشت مو در تهران , هزینه کاشت مو طبیعی , تکنیک های و روش های کاشت مو , پزشک و متخصص کاشت مو : در این بخش از لیزر لند قصد داریم هر آنچه در پیرامون کاشت مو , پیوند مو , انواع روش های کاشت مو طبیعی و … را در قالب مقالات کاشت مو و مطالب جدید در رابطه با عمل کاشت مو ارائه دهیم . سعی خواهیم کرد بهترین و جدیدترین مقالات کاشت مو و پیوند مو را از وب سایت های معتبر خارجی و ایرانی جمع آوری کنیم و به صورت کامل در اختیار شما کاربران عزیز لیزر لند قرار دهیم .

امیدواریم با ارائه نظرات مفید و کاربردی شما کاربران عزیز بتوانیم در بهبود اطلاع رسانی بهتر در زمینه کاشت مو گام های بلندتری برداریم تا تمامی افرادی که قصد انجام عمل کاشت مو و یا پیوند مو را دارند با آگاهی کامل به آن اقدام نمایند.

مراحل پیوند و کاشت مو به روایت تصویر :

کاشت مو

کاشت مو چیست؟

کاشت موی طبیعی موثرترین و قطعی ترین روش جهت درمان موهای ریخته شده است. عمل پیوند مو یک عمل سرپایی محسوب می شود که با استفاده از بی حسی موضعی،پوست سر را بی حس میکنند و بیمار در حین عمل هیچگونه دردی را حس نخواهد کرد و پس از اتمام عمل جهت جلوگیری از آلودگی یک پانسمان روی موضع عمل شده قرار میگیرد.پس از مدتی فرد میتواند این پانسمان را از روی سر خود بردارد و سپس به کارهای روزمره خود مشغول شود و همچنین میتواند استحمام کند.

پس از کاشت مو در طی مدت 3 هفته موها به مقدار کمی رشد میکنند و این رشد مو برای فرد قابل لمس است پس از این مدت مو ها وارد مرحله استراحت یا ریزش میشوند که این مرحله بطور تقریبی 3ماه به طول می انجامد در ابتدای ماه چهارم مو ها مجددا رشد خواهند کرد و دیگر خبری از ریزش مو نخواهد بود و مو ها به شکل دائم روی سر باقی خواهند ماند .لازم به ذکر است که نتیجه عمل پیوند مو حدودا 99 ماه پس از عمل مشخص میگردد و در این زمان تفاوت چهره قبل از کاشت و بعد از کاشت محسوس خواهد بود.گفتنی است که عمل پیوند مو هیچگونه عوارضی را در برنخواهد داشت و فقط همان 2 هفته اول پس از کاشت نیاز با مراقبت دارد تا موها یک دست و خوب رشد کنند.

تاریخچه کاشت مو

در مورد تاریخچه کاشت مو اطلاعاتی از قرن نوزدهم میلادی در دست است که مبدا ای برای عمل های کاشت مو بود،در آن زمان برای اولین بار تلاش شد تا عمل کاشت مو انجام پذیرد در این عمل بافت پوست سر به همراه مو از قسمتی برداشته و به محل طاسی برده میشد و در آنجا پیوند زده میشد. در دهه 30 میلادی پزشکان ژاپنی گام های بعدی را در مسیر کاشت مو برداشتند و جراحان ازگرافت های کوچک و گرافت های فولیکولی مو برای درمان مناطق طاس شده و آسیب دیده در قمست مو ها و ابرو و مژه استفاده میکردند.
این جنگ جهانی بود که تلاش متخصصان و پزشکان را در زمینه کاشت مو محدود تر کرد و کسانی که یافته ای را بدست می آوردند آن را مخفی میکردند.در اواخر دهه 50میلادی با پایان یافتن جنگ جهانی دوم ،عصر مدرن کاشت مو در غرب آغاز شد.

یک متخصص پوست آمریکایی به نام نرمن انریش با بکارگیری گرافت های آزاد بیمارانی که دارای الگوی طاسی مردانه بودند را مورد آزمایش قرار داد.  قبل از آن تصور اغلب مردم این بود که موی کاشته شده در محل دیگر به اندازه موهای منطقه اولیه رشد نخواهد کرد اما دکتر نرمن انریش به همگان نشان داد که موی کاشته شده در منطقه کاشته شده به همان اندازه ای رشد میکند که در منطقه دهنده(محل اولیه مو)رشد میکرد.

پس از او دکتر والتر پی انگر که در رشته پوست تخصص داشت پارامتر های ناحیه مطمئن محل اولیه(دهنده) را تعریف کرد که پارامتر های این تعریف اساس برداشتن فولیکول مو به شکل نواری و روش FUE استفاده میشد.تا بیست سال پس از دکتر والتر متخصصان بازهم دست از تلاش برنداشتند و روی گرافت های کوچک کار کردند اما نتایج حاصل دارای موفقیت کمی بود و گرافت هایی که مورد استفاده قرار میگرفت 2 تا 4 میلی متر بود که سر بیمار را به شکل عروسک در میاورد و درنتیجه پزشکان با اعتراض های بیماران مواجه میشدند و کمتر کسی علاقه ای به کاشت موی طبیعی داشت .

در اواخر دهه 80میلادی دکتر بی ال لیمر با استفاده از میکروسکوپ برجسته نما نوار های دهنده را به حالتی در آورد که با میکروگرافت ها نیز قابل استفاده بود و به تبع آن تکامل روش کاشت موی واحد فولیکولی آغاز گردید و نتیجه آن بود که شکل و شکاف گرافت ها کوچکتر شد. گرافت های کوچک این اجازه را به پزشکان و متخصصان میداد تا بتوانند گرافت های واحد فولیکولی با تعداد بیشتر در منطقه پیوند گیرنده قرار دهند.

در اوایل سال 2000 میلادی متخصصان استفاده از تکنیکی به نام برش جانبی را آغاز نمودند در این تکنیک جراح دو تا چهار گرافت فولیکولی را دنبال می کند و این امر باعث میگردد تا موی کاشته شده بهتر در محل خود جای گیرد و موی کاشته شده در منطقه طاس شده طبیعی تر به نظر بیاید. اگر چه این روش دارای جنبه های منفی نیز می باشد و این برش های جانبی باعث از بین رفتن حالت رگ های بیشتر از برش ها می شوند که به صورت موازی شکاف سهمی (ساژیتال) زده میشود،اما استفاده از روش ساژیتال موجب میگردد تا مو ها و رگ های خونی کمتری برش بخورند.یکی از ویژگی های مثبت روش ساژیتال این است که آن ها به درون فرو میروند و از برش متقاطع فولیگول ها جلوگیری میشود و همین باعث میگردد تا نیازی به تراشیدن موهای منطقه پیوند گیرنده نباشد.

در روش برش جانبی برش ها به شکل حرف T میباشد اما در روش ساژیتال برش هایی موازی با محل فعلی موها زده میشود . استفاده از این دو روش در بین متخصصان کاشت مو بسیار مورد بحث است و برخی از پزشکان از ترکیب این دو روش استفاده می کنند.

در سال های اخیر روش های انتقال مو از بانک مو به نواحی ریزش شده و ویژگی های طراحی خطوط رویش مو،روش های بی حسی و روش های برش و قرار دادن گرافت ها در منطقه ای که باید پیوند زده شود همچنین روش های آموزش و تربیت متخصصان در امور مختلف پیشرفت بسیار شگرفی داشته است.امروزه با استفاده از مینی گرفت و میکرو گرفت و چینش ظریف آنها نتایج بسیار زیبایی بدست بدست آمده است.

روش های کاشت موی طبیعی

عموما کاشت موی طبیعی به روش های fit و fut و روش ترکیبی در کلینیک های کاشت مو انجام میپذیرد که به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت

مقایسه دو روش کاشت موی FUT و FUE

کاشت مو به روش FUT (Follicualr Unit transplantation)

کاشت مو


روش کاشت موی FUT یا فولیکولار یونیت یک روش سنتی در عمل های کاشت مو به حساب می آید.در این روش یک نوار باریک از پوست پرپشت موی پشت سر یا اطراف سر برداشته میشود و در پایان عمل منطقه ای که مو برداشت شده به صورت خاصی بخیه زده میشود و پس از طی مدت زمانی 2 هفته بخیه ها کشیده میشوند.نوار باریکی که از پشت سر برداشته شد به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم میشود و این قطعات در جلوی سر کاشته میشود.هر کدام از این قطعات به طور توسط 1الی 4 تار مو را شامل میشود.این روش باعث میشود تا موی کاشته شده طبیعی تر به نظر برسد .

کاشت مو به روش FIT

این روش زمانی به کار می آید که متقاضی کاشت مو دارای بانک موی خوبی باشد،در این روش دیگر نیازی به برش و بخیه زدن نمیباشد و همچنین به بستری شدن نیز احتیاجی نیست و با استفاده از بی حسی موضعی میتوان فولیکول های مو را با ابزار خاصی از بانک مو برداشت و در محل طاس شده کاشت .در صورتیکه متقاضی دارای بانک مو مناسبی نباشد میتوان از موهای بدن فرد جهت پیوند استفاده نمود.در این روش که مو ها از پشت سر برداشته میشود محل برداشت قابل دیدن نیست و موهای کاشته شده دارای حالت بسیار طبیعی میباشد و بیمار نیازی به گذراندن دوره نقاهت پس از کاشت مو ندارد.

قیمت و هزینه کاشت مو طبیعی چقدر است؟

هزینه کاشت مو را بر اساس تعداد گرافت های کاشته و همچنین مهارت پزشک متخصص میتوان برآورد کرد.کسی که برای پیوند مو به کلینیک کاشت مو مراجعه میکند،انتظار این را دارد که با یک هزینه معقول کاشت موی با کیفیتی داشته باشد.البته توجه به این نکته نیز مهم است که میزان هزینه ای که برای کاشت مو انجام میشود در برابر آن چیزی که بیمار بدست می آورد(منظور موی کاشته شده و سایر موضاعات مربوط به آن است) ناچیز است. بسیاری از مردم جهت کاشت به کشور های هم جوار مراجعه میکنند اما با پرداخت هزینه های بسیار زیاد نتیجه دلخواه حاصل نمیگردد و این عمل را میتوان در کلینیک های داخلی در ایران با هزینه کمتر و کیفیت بالاتر انجام داد.

هزینه کاشت مو به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله آن ها جنس پوست،میزان طاسی و…. میباشد.

مراقبت از مو پس از کاشت موی طبیعی

 • پس از اتمام عمل کاشت مو شما باید 3الی 5 روز به استراحت بپردازید،اگر چه پس از عمل میتوانید کار های روزمره خود را دنبال کنید اما برای حاصل شدن نتیجه مطلوب بهتر است چند روزی استراحت کنید.
 • بهتر است قبل از عمل یک نفر همراه با خود داشته باشید،درست است که این عمل نیازی به بیهوشی ندارد و به صورت سرپایی انجام میشود اما حضور یک نفر همراه میتواند مفید واقع شود.
 • بهتر است تا چند روز محل عمل را به کسی نشان ندهید شاید موهای پیوند شده و خون خشک شده برای آنها خوشایند نباشد و باعث شود تا آنها نسبت به نتیجه عمل عجولانه قضاوت کنند و همچنین تاثیر منفی در روحیه شما بگذارد.
 • در هنگام خواب از قرار گیری محل کاشته شده با بالشت اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث ریزش موهای کاشته شده شود.
 • اگر حس کردید مو ها بصورت غیر عادی ریزش دارند با پزشک خود مشورت کنید.
 • در روزهای ابتدایی پس از کاشت مو بهتر است از شستن سر خودداری کنید زیرا ممکن است باعث فولیکول های مو شود.
 • توصیه میگردد از کلاه استفاده نشود زیرا باعث گرم شدن محل و عبور نکردن هوا میشود و این عاملی است برای کند کردن روند رشد موهای کاشته شده.
 • در روز های اول پس از کاشت مو بهتر است در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید این مورد هم میتواند به گرافت های مو آسیب وارد کند و روند رشد مو را کند کند.
 • سعی کنید تا از عرق کردن سر جلوگیری کنید زیرا باعث ایجاد عفونت در محل کاشت میشود ،رعایت این نکته برای افرادی که در مناطق گرمسیر زندگی میکنند یا افرادی که ورشکار هستند بسیار حائز اهمیت است.
 • بعد از اینکه از پزشک اجازه شستشو را گرفتید میتوانید جهت جلوگیری از تعریق و ایجاد عفونت مو ها را با صابون ملایم بشویید.
 • بهتر است استرس را از خود دور کنید و همینطور صبر داشته باشد.صبر و حوصله پس از کاشت مو بسیار مهم است .هرگز نگران این نباشید که مبادا عمل جواب ندهد و سر شما به همان شکل باقی بماند .باید به سر فرصت بدهید تا خود را مرمت کند و درباره کاشت مو عجولانه قضاوت نکنید

پیوند مو برای ریزش مو سکه ای

ریزش مو به صورت سکه ای اغلب در بین جوانان شایع است و باعث میشود در روحیه آنها نیز موثر باشد.این نوع ریزش مو به شکل سکه رخ میدهد و در سنین مختلف میتواند اتفاق بیفتد .این نوع ریزش در بین خانم ها و آقایان ممکن است اتفاق بیفتد و فقط مختص به جنسیت خاصی نیست. ریز مو میتواند در قسمت های ابرو، ریش ، موی سر و سبیل اتفاق بیفتد البته این موارد به طور همزمان رخ نمی دهد.

در ادامه نکاتی را در این باره متذکر میشویم:

 • بر خلاف تصور عامه مردم در ریزش سکه ای فولیکول مو از بین نمیرود و این ریزش به صورت دائمی نخواهد بود و رویش مو مجددا انجام می شود.
 • به طور معمولا اولین قسمتی که در آن ریزش سکه ای رخ میدهد در موهای سر است.
 • به نظر می آید این بیماری یک بیماری ژنتیکی است و امکان دارد این بیماری بر روی ناخن ها نیز اثر بگذارد.
 • یکی از علت های این بیماری میتواند عفونت و وجود قارچ در محل ریزش باشد.
 • استرس میتواند یکی دیگر از علل بوجود آمدن این بیماری باشد.
 • بر اساس مشاهدات میتوان گفت این بیماری اغلب در دهه های دوم تا چهارم زندگی رخ میدهد
 • در 35 تا 85 درصد موارد یک سال پس از ریزش مجددا رویش را شاهد خواهیم بود.

چند جلسه برای کاشت مو یک فرد طاس ضرورت دارد

میزان برداشت از ناحیه ای از سطح سر که اصطلاحا ناحیه دهنده مو می گویند تا حدی مجاز است که به این ناحیه از سر آسیبی نرسد و پوست تحمل آن مدار برداشت را داشته باشد و بعد از برداشت ظاهر پوست آن ناحیه بدشکل و بد فرم نشود.

پس در نتیجه تعداد موهایی که برای کاشت در ناحیه طاس سر فرد قابل برداشت است محدود است حداکثر مویی در یک جلسه بر طبق روش FUT قابل برداشت است چهار تا پنج هزار تار مو و در یک جلسه به روش FIT بسته به کیفیت پوست و موی شخص پنج تا شش هزار تار مومی باشند .

بعضی بیماران پس از یک جلسه کاشت موی طبیعی موفقیت آمیز وقتی مشاهده می کنند میزان تراکم کاشته شده در ناحیه ای از سر نسبت به میزان تار موطبیعی در مشابه همان منطقه کمتر است درخواست کاشت مو جدید می دهند اگرچه از نظر علمی این کار عملی است ولی باید به این نکته هم توجه کرد که برای کاشت موی مجدد باید برداشت مجدد ا ناحیه دهنده مو داشته باشیم و با این کار تعداد موهای موجود در ناحیه دهنده خیلی کم می شود.

با کم شدن تراکم موی ناحیه دهنده میزان مو برای کاشت موی بعدی درمناطق طاسی که در آینده بوجود می آیند (که حتماً این اتفاق می افتد زیرا ریزش موی مردانه یک روند رو به جلو و دائمی است) باقی نمانده و بعداً مشکلاتی از نظر زیبایی برای بیمار بوجود می آید.

برای درک بهتر این موضوع تصور کنیدشخصی سه بار کاشت مو طبیعی در جلو سر خود انجام داده و میزان تراکم مناسب در جلو سرش بوجود آمده .بدیهی است که تعداد موهای ناحیه دهنده در پشت سر به مقدار زیاد کاهش پیدا کرده است .پس از گذشت مدتی موهای بخش دیگری از سر فرد دچار ریزش موی مردانه می شود و نیاز به کاشت مو پیدا می کند. ولی فرد می بیند که مویی در پشت سر نمانده تا عمل کاشت مو را انجام دهیم.به همین خاطر است که متخصصان همواره توصیه می کنند فرد در برداشت مو از ناحیه دهنده با احتیاط عمل کرده و دور اندیشی داشته باشد .

کاشت موی طبیعی و سرطان زا بودن آن

به علت شیوع بیماری سرطان در جامعه وناکافی بودن اطلاعات مردم در این زمینه برخی از افرادی که دنبال برهم زدن آسایش مردم هستند شایعاتی مانندسرطان زا بودن کاشت مو را در جامعه رواج می دهند که کاملا نادرست است .مهم ترین عواملی که باعث ایجاد سرطان پوست می شوند عبارتند از: ژنتیک، برخی مواد معدنی مثل آرسنیک و سیلیکون، اشعه آفتاب، هیدروکربن های کارسینوژن و بعضی از بیماری های ارثی

کاشت موی طبیعی و سردرد

در گذشته برای انجام کاشت موی طبیعی که از لوازم غیرظریف استفاده می شد، عوارضی مانند سردرد برای بیمار به وجود می آمد اما اکنون با روش های پیشرفته و امروزی و استفاده وبهره مندی از ابزار میکروسکوپیک و خیلی ظریف این عارضه دیگر ایجاد نمی شود .

جالب است بدانید سردردهای میگرنی فردی که کاشت موی طبیعی انجام می دهد کاهش می یابد. البته در شب اول و دوم بعد از انجام عمل کاشت مو مانند هر عمل دیگری سردرد های خفیفی ایجاد می شود ک با استفاده از مسکن برطرف می شود و مشکل خاصی برای فرد بوجود نمی آید .

این موضوع نیز به اثبات رسیده است کاشت موی طبیعی از ریزش موی خدادادی فرد جلوگیری می کند .

متخصصان در وهله اول برای درمان ریزش مو از داروهایی مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید جهت قطع ریزش مو استفاده می کنند و در ریزش مو درجه دوم از کاشت مو برای وضعیت طاسی مو بیمار استفاده می شود ریزش یا عدم ریزش موهای شخص در آینده به ژنتیک فرد بستگی دارد و ارتباطی با کاشت مو ندارد.

علاوه برآنچه در مورد ریزش مو به علت سابقه ژنتیکی بیان شد علت دیگری برای ریزش مو کمک گرفتن از افراد فاقد صلاحیت علمی و غیر متخصص در این امر کاشت مو است .اگر فرد غیر متخصص کاشت مو شما را انجا دهد علاوه بر ریزش مجدد آن موجب آسیب به به موهای موجود فرد می شود .

عواملی که پزشک در طراحی مناسب و درست خط موی جلوی سر باید رعایت کند عبارتنداز:

میزان و نوع ریزش موی سر، سن شخص، شکل کلی سربیمار، احتمال ریزش مو درآینده (و لذا نیاز به جلسات بعدی کاشت مو) و انتظارات بیمار. بیماران باید درمورد چگونگی خط مو همه چیز را به پزشک خود بسپارد و پیشنهاد متخصص مربوطه را قبول کند چون اتفاق افتاده است که بیمار با طرح پیشنهادی پزشک خود موافقت نکرده و خواسته خط موی پیشانیش زیاد از حد گرد یا پایین باشدبعد از روییدن موها فهمیده اند که در قبول نکردن نظر پزشکان اشتباه کرده اند .

پزشک باید به بیمار توضیح دهد که امکان اصلاح موهای کاشته شده وجود دارد به این ترتیب که پس ازدرآمدن موها نارضایتی وجودداشته باشد، می توان آن را پایین ترآورد یا گردتر نموداما اگر این خط از اول طراحیخوبی نداشته باشد اصلاح آن خیلی مشکل و گاهی غیرممکن است. طراحی خط موی جلوی سر مورد مهمی است که که باید برای آن وقت زیادی گذاشته شود و زیاد مورد بحث بررسی قرار داد .

در طراحی خط مو باید نهایت دقت را انجام داد زیرا با ترمیم کاشت مو می توان خط مو را پایین ترآورد ولی بالاتربردن آن سخت است. معمولا بیماران کم سن وسال غالبا می خواهند خط مویشان پایینتر باشد ولی این افراد به بیست سال بعد فکر نمی کنند که خط موی پایین برای سن بالا مناسب نیست و فرد را غیر عادی نشان می دهد .

پزشکان همیشه در قانع کردن افراد کم سن سال که ریزش مو شدید دارند برای طرح مناسب خط مو مشکل پیدا می کنند .زیرا این گروه سنی در مورد محل مناسب خط موی جلوی سربرداشت اشتباه تصمیم می گیرند وچون به شدت نگران وضعیت فعلی خود هستند ودچار استرس شدید هستند نمی توانند در مورد تصمیم درستی را بگیرند .

کاشت مو با لیزر

برخی از پزشکان پس از انجام کاشت مو از لیزر برای تسریع در روند بهبودی فرد استفاده می کنند .استفاده از لیزر برای انجام عمل کاشت مو حقیقت نداشته و ادعای دروغی بیش نیست و بیشتر در تبلیغ شبکه های مجازی وماهواره ای مطرح می شود که اشخاص نباید به این تبلیغ ها اعتنایی کنند و بهتر است رویداد عمل را دست فرد متخصص بسپارند .

[/av_textblock]

[/av_one_full]