لیزر لند
لیزر لند , لیزر موهای زائد , لیزر مو , قیمت لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر مو , کلینیک لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر , قیمت لیزر مو , کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد

کرم موبر , قیمت کرم موبر , انواع کرم موبر

کرم موبر

کرم موبر : برای از بین بردن موهای زائد راه های زیادی وجود دارد که برخی از آن ها عوارضی دارند مثلا با مرور زمان پوست تیره می شود یا رشد مو افزایش می یابد ولی کرم های موبر این عوارض را ندارند که در این قسمت می خواییم این کرم ها را بررسی کنیم.

ابتدا باید بدانیم که چگونه از کرم مو بر استفاده کنیم و بهترین کرم های موبر کدام هستند؟

بیشترین سوالی اکثر خریدار ها می پرسند این است که چگونه از کرم مو بر استفاده کنیم که ما در این قسمت به طور کامل توضیح داده ایم و همچنین بهترین کرم موبر صورت و بدن را معرفی کرده ایم.همان طور که گفتیم راه های زیادی برای از بین بردن مو های زائد وجود دارد که برخی از ان ها درد زیادی دارند و گاهی موثر نیستند بهتر است شما از کرم موبر استفاده کنید. نام دیگر این کرم ها واجبی است که خیلی راحت مورد استفاده قرار میگیرند و خیلی سریع عمل می کنند و خیلی با صرفه است همچنین پوست بعد از استفاده از این کرم ها بسیار نرم می شود.

کرم موبر
کرم موبر

آماده سازی برای استفاده از کرم موبر

همان طور که میدانید پوست جز اعضای حساس بدن است پس اگر می خواهیم دچار حساسیت نشویم باید کرم مخصوص پوست خود را استفاده کنیم برندهای متعددی از این نوع کرم ها وجود دارند و هر کدام از آن برندها هم انواع مختلفی از کرم های موبر را دارند. هنگامیکه میخواهید کرم موبر انتخاب کنید به حساسیت پوست خود و محلی که قرار است در آن از کرم استفاده کنید فکر کنید. حتی برخی از شرکت ها کرم های موبری درست میکنند که ضد آب هستند و میتوان آنها را در حمام استفاده کرد.

چند نکته:

  1. اگر میخواهید کرم را برای صورت یا نواحی بیکینی خود استفاده کنید حتما به دنبال کرمی با فرمولی باشید که مخصوص این نواحی است زیرا پوست این نواحی حساس است.
  2. اگر پوست شما حساس است به دنبال کرم های موبری باشید که موادی مانند آلوورا و چای سبز داشته باشند. شاید بهتر باشد که قبل از استفاده از این کرم های موبر با دکتر یا یک متخصص پوست مشورت کنید.
  3. اگر به بو حساس هستید از کرم موبری استفاده کنید که رایحه ای به آن اضافه کرده باشند که بوی زهم مواد واکنش دهنده با مو در کرم مو بر را بگیرد. اما به یاد داشته باشید که افزودنی ها ریسک حساسیت پوستی را افزایش میدهند.
  4. اگر سابقه اینکه پس از استفاده از محصولات پوستی دچار راش، کهیر، یا واکنش های آلرژیک شوید را داشته اید قبل از استفاده از کرم مو بر با دکتر خود مشورت کنید.
  5. اگر پوست شما بسیار حساس است، یا مشکل پوستی دارید یا از داروهایی استفاده میکنید که ممکن است بر روی پوست شما تاثیر بگذارند با دکتر خود مشورت کنید. به دلیل اینکه این کرم را مستقیما بر روی پوست میزنید مواد شیمیایی که پروتئین های مو را تجزیه میکنند با پروتئین های پوست شما هم واکنش میدهند و ممکن است منجر به واکنش های آلرژیک و مضر شوند.
  6. اگر بیماری پوستی مانند اگزما، پسوریازیس یا رزاشیا دارید قبل از استفاده از کرم موبر با دکتر خود مشورت کنید.
  7. اگر از رتینول، دارویی ضد جوش، یا دیگر داروهایی که حساسیت پوست شما را افزایش میدهند استفاده میکنید قبل از استفاده از کرم مو بر با دکتر خود مشورت کنید.
  8. اگر اخیرا از ژیلت استفاده کرده باشید ممکن است بر روی پوست شما خراش های کوچکی به وجود آمده باشند پس قبل از استفاده از کرم یک یا دو روز صبر کنید.
  9. اگر قبل از استفاده از کرم موبر دوش میگیرید از آب داغ استفاده نکنید زیرا این کار ممکن است پوست شما را خشک کند و احتمال اینکه پوست شما اذیت شود را بیشتر میکند.
  10. اگر کرم را برای زمان بیش از حد روی پوست خود نگه دارید ممکن است پوست شما آسیب ببیند پس تایمر بگذارید که از این زمان بیشتر نشود.

کرم های موبر اشکال متنوعی دارند و به شکل آئروسول (یا اسپری)، ژل و غلتکی ساخته میشوند.

نوع غلتکی آن نسبت به کرم ها و ژل ها کمتر کثیف کاری میکند اما با کرم ها و ژل ها شما میتوانید مقدار ضخامت موادی را که میزنید کنترل کنید (و معمولا هر چه ضخیم تر باشد بهتر است).

حتی اگر قبلا از این کرم استفاده کرده اید 24 ساعت قبل از استفاده از کرم موبر تست آلرژی را انجام دهید. سطوح هورمونی شما دائما در حال تغییر هستند و باعث میشوند که پوست شما هم تغییر کند. حتی اگر قبلا هم به کرم های موبر واکنش نشان نداده اید ممکن است ترکیب شیمیایی پوست شما کمی تغییر کرده باشد و این تغییر منجر شود که به این کرم ها واکنش نشان دهید.

مقدار کمی از کرم موبر را بر ناحیه ای که میخواهید موهایش را بردارید بزنید. نحوه استفاده از کرم مو بر را مطابق دستورالعمل کرم انجام دهید و به همان مدت که گفته کرم را روی پوست نگه دارید و به همان صورت هم که گفته کرم را بردارید.

اگر ناحیه ای که تست شده است در ظرف 24 ساعت زمان واکنش نشان نداد استفاده از کرم موبر مشکلی ایجاد نمیکند.

کرم موبر را مستقیما به جای زخم و خال های گوشتی نزنید و اگر دچار خراشیدگی، زخم یا آفتاب سوختگی شده اید، صبر کنید تا بهبود یابد و سپس از کرم مو بر استفاده کنید

همچنین قبل استفاده از کرم موبر بهتر است محلی را که میخواهید موهایش را بزنید بررسی کنید که در آن محل زخم، خراش، خال گوشتی، جای زخم، تاول تبخالی یا پوست حساس شده و آفتاب سوخته وجود نداشته باشد. با این کار احتمال اینکه واکنش بد به کرم نشان دهید و دچار راش یا سوختگی شیمیایی شوید کاهش میابد.
قبل از استفاده از کرم موبر حتما دوش بگیرید و پوست خود را کاملا تمییز کنید زیرا این کار باعث می شود اگر کرم یا چیز دیگری روی پوست شما بوده که امکان ایجاد تداخل با کرم موبر را داشته تمیز می شود.توجه داشته باشید که بعد از دوش حتما پوست خود را کاملا خشک کنید.

بعد از این مطالب به مهم ترین قسمت یعنی نحوه استفاده از کرم موبر را بیان کرده ایم و امیدوارم از مطالعه مقاله کرم موبر را چگونه استفاده کنیم خسته نشده باشید و ادامه مطالب را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

نحوه استفاده از کرم مو بر

حتما باید قبل از مصرف کرم موبر بر دستورالعملی که همراه با کرم را با دقت مطالعه کنید و دقیقا طبق ان ها عمل کنید پیروی از دستورالعمل به شما بهترین نتیجه را میدهد و کمک میکند که پوست شما محافظت شود.ممکن است ممکن است یک موبر 3 دقیقه زمان ببرد در حالیکه موبر دیگری ده دقیقه زمان ببرد.به همین دلیل برندها و کرم های مو بر مختلف در یک برند دستورالعمل های متفاوتی خواهند داشت.

اگر دستورالعملی که همراه با کرم موبر بوده را گم کرده اید این دستورالعمل روی تیوب یا بطری آن هم نوشته شده است. در غیر این صورت سایت شرکت سازنده کرم موبر را چک کنید. آنها دستورالعمل هر کرم مو بر را دارند.

به تاریخ مصرف دقت کنید تا مطمئن شوید که تاریخ انقضای کرم موبر شما نگذشته باشد. موبرهای تاریخ گذشته به درستی عمل نمیکنند و نتایج خوبی را به شما نمیدهد.

قسمت مهم کار در استفاده از کرم موبر

چگونه از کرم موبر استفاده کنیم؟ یک لایه ضخیم و یک دست را بر روی موهایی که میخواهید بردارید بزنید. از انگشتان خود استفاده کنید یا اگر کاردک داده شده است از کاردک استفاده کنید. کرم را به روی پوست خود ماساژ ندهید که جذب شود فقط آن را روی پوست بکشید. اگر با انگشتان خود کرم موبر را زدید سریعا بعد از آن دست خود را بشویید .

اگر کرم را یک دست نزنید موها در قسمت هایی کنده نمیشود و کرکلی میشود که ظاهر زیبایی ندارد.

از کرم موبر نباید برای تمامی قسمت های بدن استفاده کرد مثلا نباید ان را به داخل بینی ، گوش ، پوست دور چشم (از جمله ابرو) ، آلت جنسی ، مقعد و یا نوک سینه های خود بزنید.

کرم موبر را به اندازه همان زمانی که گفته است بر روی پوست خود نگه دارید. این زمان میتواند از سه تا ده دقیقه باشد و کم میشود که زمان بیشتر از ده دقیقه لازم باشد. بیشتر دستورالعمل ها توصیه میکنند که بین پروسه بخش کوچکی را امتحان کنید که ببینید آیا موها برداشته میشود. هر چه مدت زمانی که کرم موبر در تماس با پوست شما است کمتر باشد احتمال اینکه به قرمز بودن و حساسیت دچار شوید کمتر میشود.

وجود کمی خارش طبیعی بوده اما اگر حس سوزش کردید و یا اینکه قرمزی و حساسیت دیدید سریعا کرم را بردارید. بنابر واکنش شما شاید لازم باشد که با دکتر خود تماس بگیرید و بپرسید که چگونه پوست خود را درمان کنید.

ممکن است در حین استفاده از کرم بوی نامطبوعی را حس کنید. این یک عارضه نرمال از واکنش شیمیایی است که موهای شما را تجزیه میکند.

کرم را با یک دستمال تنظیف مرطوب یا اگر کاردک دارد با کاردک بردارید. به آرامی کرم را بردارید و کرم را نمالید. ناحیه را با آب ولرم آب بکشید تا مطمئن شوید که کرم کاملا پاک شده است. اگر باقیمانده کرم را نشوئید ممکن است که مواد شیمیایی کرم با پوست شما واکنش دهد و باعث ایجاد راش یا سوختگی شیمیایی شود.

با ضربه های آرام نه با کشیدن حوله یا دستمال، پوست خود را خشک کنید.

به ناحیه ای که کرم زده اید مرطوب کننده بزنید تا آن ناحیه نرم و مرطوب بماند.

بعد از استفاده از کرم موبر ممکن است شما قرمزی در پوست خود مشاهده کنید یا پوستتان دچار خارش شود در این صورت نگران نباشد بهتر است . پس از استفاده از کرم موبر از لباس های راحت و گشاد استفاده کنید و ناحیه ای را که کرم بر روی آن زده بودید را نخارید.ولی اگر این علایم پس از چند ساعت از بین نرفت بهتر است با دکتر درمیان بگذارید.

در دستورالعمل کرم های موبر هشدار هایی از قبیل اجتناب از حمام آفتاب، شنا و برنزه کردن تا پس از 24 ساعت استفاده از کرم مو بر داده شده است که باید با دقت ان هارا مطالعه و به عمل کنید.

باید دقت کنید که ۷۲ ساعت بعد از استفاده از کرم موبرنباید از ژیلت یا دوباره از کرم موبر در همان ناحیه از پوست استفاده کنید.

هدف ما از نوشتن این مقاله معرفی کرم موبر و نحوه استفاده مناسب از ان است و همچنین کارشناسان ما در حال بررسی انواع برندهای این نوع کرم ها هستند تا بتوانیم بهترین کرم موبر را به شما معرفی کرده تا هنگام تهیه و استفاده از آنها خیالتان از هر نظر راحت باشد. انشاالله به زودی بهترین مارک موبر را با شما در میان خواهیم گذاشت.امیدواریم با دقت مطالب فوق را مطاله کنید و نحوه استفاده از کرم موبر را یاد گرفته و بتوانید بهترین نتیجه را از این کرم ها برای از بین بردن موهای زائد بدن خود بگیرید.

Comments are closed.