لیزر لند
لیزر لند , لیزر موهای زائد , لیزر مو , قیمت لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر مو , کلینیک لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر , قیمت لیزر مو , کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد

زمان مناسب برای ورزش , بهترین زمان برای ورزش کردن

28

زمان مناسب برای ورزش , چه زمانی برای ورزش کردن مناسب است؟  , بهترین زمان برای ورزش کردن :  اگر تمایل به ورزش کردن بصورت انفرادی دارید بهترین زمان ، زمانی است که سالن ورزشی خلوت است و یا اینکه می‏توانید در خانه ورزش کنید.

زمان مناسب برای ورزش
مقدمه ای بر ورزش

امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری، هر نوع تغییر جدید می‏تواند در کلیه ابعاد زندگی فردی،اقتصادی و اجتماعی افراد آثار گوناگونی داشته باشد. در این میان عواملی که در سلامتی افراد تاثیر گذار است، نقش ویژه‏ای را ایفا می‏کنند. امروزه بدلیل گذر اپیدمیولوژیک یعنی جایگزینی بیماری‏های غیر واگیردار به جای بیماری‏های واگیردار بدلیل کنترل عوامل بیولوژیک از طرفی و نقش رفتارهای ناهنجار بهداشتی، سبک زندگی و شیوه‏های خورد و خوراک، در افزایش میزان مریضی‏های غیر واگیردار از طرف دیگر، لزوم تغیر نگرش در بهداشت و مراقبت با هدف حفظ و ارتقای سلامتی، حیاتی است. با توجه به موارد ذکر شده نقش بی تحرکی به عنوان یکی از عوامل مهم در شیوع بیماری‏ها و مرگ و میرها حائز اهمیت است.

با توجه به این که فعالیت فیزیکی مناسب می تواند تاثیر مهمی در پیش گیری از بروز بیماری ها، عوارض آن ها و در نهایت مرگ و میر ناشی از آن ها داشته باشد، بررسی متون و مقالات علمی در مورد ارتباط بیماری ها و فعالیت فیزیکی گویای این مطلب است که ورزش پیاده روی دارای تاثیرات مفیدی در زمینه پیش گیری از بیماری های مزمن و غیرواگیر است.در دنیای امروز پیاده روی بهترین فعالیت و طبیعی ترین ورزش برای کسب آمادگی جسمانی و روانی است. پیاده روی ورزش لذت بخش و کم خطری است که در دسترس همگان است و همه جا و همه وقت امکان اجرای آن وجود دارد. در خصوص تاثیر ورزش پیاده روی در ایجاد و ابقای سلامتی سوالاتی مطرح است که به آن پرداخته می شود.

برای تغییر وضعیت تناسب اندام به یک فرم ایده آل، هر زمانی که در روز شما بتوانید ورزش کنید برای شما خوب است. در واقع بهترین زمان برای ورزش، زمانی است که بتوانید مداوم و منظم آن را انجام دهید. زیرا بدست آوردن تناسب اندام ایده آل، نیاز به مداومت و ممارست بسیار دارد.

اگر شما فردی سحرخیز هستید و معمولا تا اواسط روز انرژی بدنتان دوام می‏آورد بهتر است صبح زود را برای ورزش کردن اختصاص دهید. اگر تمایل به ورزش کردن بصورت انفرادی دارید بهترین زمان، زمانی است که سالن ورزشی خلوت است و یا اینکه می‏توانید در خانه ورزش کنید.

حتی شما می‏توانید زمان ورزش روزانه‏تان را به سه بخش کوچک (برای مثال ۱۵ دقیقه‏ای) تقسیم کنید. به عنوان مثال با پارک نمودن خودرو در فواصل دورتر از محل کار یا زندگی، ۱۵ دقیقه پیاده روی کنید، در هنگام ناهار ۱۵ دقیقه ورزش پشت میزی انجام داده و هنگام بازگشت هم ۱۵ دقیقه برای رسیدن به خودروتان پیاده روی کنید.
نکته قابل توجه در اینجا این است که تا جایی که می‏توانید سعی کنید قبل از خوابیدن ورزش نکنید زیرا سبب بی خوابی و کاهش کیفیت خواب می‏شود. پس حتی الامکان تا دو ساعت قبل از خوابیدن ورزش نکنید.

Comments are closed.