لیزر لند
لیزر لند , لیزر موهای زائد , لیزر مو , قیمت لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر مو , کلینیک لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر , قیمت لیزر مو , کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد

تقویت و پر پشت کردن مو , روشها و تکنیک هایی برای تقویت مو

66

تقویت مو , پر پشت کردن مو , روشها و تکنیک هایی برای تقویت مو  , داروی تقویت مو , قرص تقویت مو : در طول زندگی افراد به طور طبیعی روزانه حدود ۱۰۰ تار مو ریخته می شود این میزان از ریزش مو افراد در مقابل تارهای زیاد مو که دارند ناچیز است و عامل کم پشتی مو نمی شود .بیشتر این ریزش مو در اثر شانه کردن و شستن و بقیه در طول روز می ریزد . میزان رویش میو بیشتر از ریزش آن است به همین دلیل اکثر افراد با وجود ریزش مو دارای موهای پرپشتی هستند در هر فرد بالغ میزان ریزش مو در یک روز گاهی به ۱۵۰۰۰۰ تار مو نیز می رسد .

تقویت مو

بعضی افراد هم هستند که در آنها سرعت ریزش مو بیشتر از رویش آن است یا کلا رشد مو متوقف شده است . این مشکل ریزش شدید مو را آلوپسی می نامند .

بسیاری از افراد با ریزش موهایشان اعتماد بنفس شان را از دست می دهند و این مورد برای آنها موضوعی بسیار مهم و ناراحت کننده است و زندگیشان سرشار از اضطراب و استرس می شود این افراد به روش های جراحی ودرمان برای حل مشکل مو هایشان روی می آورند که به گفته متخصصان برای بسیاری زیاد ضروری و مناسب نیست .

متخصصان این رشته در کلینیک تخصصی کاشت مو درمان‌های غیر جراحی و غیرتهاجمی زیر را برای درمان ریزش مو پیشنهاد می‌دهند:

  • فیناستراید {دارویی برای درمان ریزش مو شدید در آقایان}
  • ماینوکسیدیل {لوسیونی برای درمان طاسی مردانه وریزش مو}
  • درمان با پلاسمای سرشار از پلاکت (پی آر پی)
  • مزوتراپی{عمل زیبایی غیر جراحی}
  • لیزرتراپی {درمان با لیزر پرتوان }

متخصصان در جلسات مشاوره در کلنیک تخصصی پوست و مو  بهترین روش درمان ریزش مو را پیشنهاد می دهند .

چنانچه متخصص تشخیص دهد که بهترین روش انجام جراحی کاشت مو است، شما را به یکی از متخصصین برجسته کاشت موی کلینیک معرفی می‌کند تا در جلسه مشاوره روش انجام عمل ونتیجه عمل را توضیح دهید و با روند درمان آشنا شوید. جراحان ما متناسب با شرایط شما از یکی از جدیدترین ابداعات در زمینه جراحی کاشت مو، روش استخراج واحد فولیکولی (بدون به جا گذاشتن جای زخم) یا تکنیک‌ های دیگر استفاده می‌ کنند .

چگونه موهای خود را تقویت و پرپشت کنیم؟

روند زندگی فرد و پرپشتی یا کم پشتی مو

فولیکول مو یعنی آن بخش از پوست که مو تولید می کند چرخه ای سه مرحله ای دارد . زمانی که این چرخه سه مرحله ای به نحو مطلوب طی نشود و مشکل داشته باشد مو بیش از حد طبیعی اش می ریزد و کم پشتی مو در افراد به وجود می آید .

رشد مو دارای سه مرحله است که در یک فرد که رویش و ریزش مو طبیعی دارد این سه مرحله به صورت طبیعی و پی در پی اتفاق می افتد .این مراحل عبارتند از :

مرحله آناژن یا رشد زمانی است که مو در حال رشد است و دو تا سه سال طول می‌کشد. مرحله دوم مرحله استراحت یا کاتاژن است که مو دیگر در حالت رشد نیست، اما همچنان در پوست سر فرد قرار دارد و هنوز نریخته است این مرحله حدود صد روز طول می کشد . مرحله سوم مرحله تلوژن یا ریزش مو است .

قبل از درمان

برای درمان کم پشتی مو متخصصان بیمار را تحت آزمایش های لازم ومعاینه بالینی قرار می دهند این روش درمان بر مبنای تشخیص دقیق و تخصصی بیماری و سابقه پزشکی بیمار انجام می شود .

سابقه پزشکی اطلاعات ارزشمندی را در اختیار پزشکان قرار می دهد این اطلاعات مربوط به زمان شروع کم پشت شدن موها، سرعت پیشرفت آن، نوع و شدت کم پشتی، ابتلا به بیماری‌های موثر در کم پشتی مو می باشند .بیماری های موثر در کم پشتی مو عبارتند از :کم کاری تیرویید ،بیماری خود ایمنی ،کم خونی وسابقه خانوادگی و…

دسته بندی درمان کم پشتی مو | تقویت مو

برای کم پشتی مو درمان های زیادی وجود دارد .همه این درمانها در دو گروه اصلی نگهدارنده ی غیر جراحی وجراحی تقسیم بندی می شوند امروزه در همه نقاط دنیا کاشت مو درمانی برای کم پشتی مو به حساب می آیددرمان جراحی کاشت مو به دو روش انجام میگیرد که در روش اول جای زخم دائمی باقی می ماند اما در روش دوم جای زخم باقی نمی ماند . درمان‌های نگهدارنده‌ روش‌های غیرتهاجمی زیر را دربرمی‌گیرد :

  • درمان دارویی : استفاده از داروی تقویت مو
  • درمان‌ های جانبی‌ با مکمل‌های مغذی، لوسیون‌ها، شامپوها و…
  • لیزر تراپی : استفاده از لیزر برای درمان و تقویت مو
  • پی آر پی (درمان با پلاسمای سرشار از پلاکت)
  • مزوتراپی : یکی از جدیدترین روشهای برای درمان ریزش مو

دارو درمانی و استفاده از داروی تقویت مو

درمان دارویی کم پشتی موها معمولا بوسیله دو دارو اصلی انجام می‌ گیرد:

ماینوکسیدیل : این دارو مرحله آناژن یا مرحله رشد مو را طولانی‌ تر می‌ کند.

فیناستراید : این دارو کنش آنتی آندروژن دارد و بازدارنده مشتقات تستوسترون است که در شروع ریزش مو نقش دارد .

داروی تقویت مو

پزشکان علاوه بر این داروها داروهای دیگری مانند دوتاستراید را نیز تجویز می کنند که در مقایسه با فیناستراید ها اثر آندروژنیک قوی تری دارد . وقتی که دلیل ریزش مو مشخص نیست و پزشکان بعد از آزمایش ها و معاینات فراوان علت ریزش مو را پیدا نمی کنند داروهای دیگری مانند داروی غیر اختصاصی ،کورتیکواستروئید موضعی راتجویز می کنند تا با التهاب فولیکول موسر مقابله کند .

درمان‌های مکمل و جانبی

علاوه بر درمانهای دارویی ،فراورده های جانبی و مکمل دیگری برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد که از آن جمله می‌توان به انواع شامپو، لوسیون یا آمپول‌های حاوی مواد مغذی، مکمل‌ های غذایی ویتامین‌ ها، مواد معدنی، آمینواسیدها و… اشاره کرد. البته موثر بودن این مواد و فرآورده‌ها برای درمان ریزش مو هنوز به اثبات نرسیده است، اما بدون تردید رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل ،سرشار از عناصر کمیاب مانند روی واستفاده از همه گروه های ویتامین به حفظ سلامت بدن و موها کمک می‌ کند. متخصصان به افرادی که دارای موهای حساس کم پشت و ضعیف که طاسی در خانواده آنها سابقه داشته است توصیه می‌ کنند برای شستشوی روزانه از شامپوهای ملایم استفاده کنند .

چگونگی تقویت مو و پرپشت کردن موها

لیزرتراپی کاشت مو

متخصصان در موارد آلوپسی وریزش موی متوسط و همچنین ریزش مو مردانه در مراحل اولیه، استفاده از لیزررا موفقیت آمیز می دانند .استفاده از لیزر در درمان ریزش مو یا به اصطلاح لیزرتراپی، خون‌ رسانی موضعی را در پوست سر بهبود می‌ دهد و با افزایش تولید انرژی سلول‌های فولیکول مو تغذیه مو را بهتر می‌ کند تاسرعت رشد موها افزایش یابد .

لیزرتراپی کاشت مو

پی آر پی (PRP) کاشت مو

درمان با پلاسمای سرشار از پلاکت (پی آر پی) روش جدید و کارآمدی است که از نیروهای التیام بخشی و رشد بدن خود بیمار استفاده می کند. پلاسمای سرشار از پلاکت تهیه شده از خون خود بیمار به منظور تولید فاکتورهای رشد پروتئینی تحریک می‌شود که به نوبه خود سلول‌های بنیادی را به تولید سلول‌های جدید و رشد فولیکول‌های مو وادار می‌ کند .

مزوتراپی و تقویت مو

مزوتراپی یکی دیگر از روش های درمانی برای جلوگیری از ریزش مو است که با میکروتزریق‌های متعدد انجام می‌شود. متخصصین ما برای درمان ریزش مو و تقویت مو محلولی را که با دقت از مواد طبیعی وحیاتی برای رشد مجدد مو می سازند دقیقا در محل کم پشت مو تزریق می کنند. مزوتراپی روش درمانی دائمی است که در آن سرم استفاده شده ، موثر در رشد مجدد موهاست و همزمان ریزش مو را کاهش می‌ دهد .

مزوتراپی به تمام افرادی که دچار ریزش مو هستند توصیه می‌ شود که به دلایل مختلفی چون کمبود مواد مغذی، بیماری، تغییر مکان یا آب مورد استفاده برای شستشوی موها، نوسانات جوی، تحمل فشار و اضطراب به تازگی یا مدت‌ها است از ریزش مو اذیت می شوند .

کاشت مو طبیعی

افرادی که بر اثر ریزش مو دچار کم پشتی مو در قسمت های مختلف سر شده اند نیاز به جراحی کاشت مو دارند. جراحی کاشت مو در جهان به چهار طریق در کلینیک های تخصصی مو انجام می شود : روش اچ آر تی _روش بی اچ تی _روش اف یو تی یا تکنیک کاشت باریکه مو و روش چهارم که جدیدتر وبه روزتر از موارد قبلی است روش اف یو ای است .

در روش FUT روش انجام کاشت مو به روش اف یو تی بدین گونه است که تکه ای کوچک از پوست پشت سر را جدا می کنند که در این روش جای زخم دائمی می مانند .اما در روش اف یو ای چون به صورت جدا فولیکولهای مو برداشته می شود جای زخم باقی نمی ماند .

روش بی اچ تی که اصطاحا به آن برداشت مو از بدن گفته می شود.این تکنیک در مواقعی که فرد بر روی سر خود موی مناسب جهت برداشت برای کاشتن وجود ندارد اما در نقاط دیگر بدن مانند پشت گردن و روی سینه ها،موهایی مناسب وجود دارد استفاده می شود .روش دیگر روش اچ آر تی است در این روش فرد نه در سر خود ونه در سایر نقاط بدنش موی مناسبی که قابل کاشتن باشد وجود ندارد وبرای این افراد فولیکول های مو از سایر افراد گرفته می شود.

افرادی که از یکی از چهار روش بالا استفاده کرده و کاشت مو انجام می دهند با اینکه نتایج حاصل از کاشت مو دائمی است، اما برای اینکه موی کاشته شده دچار تخریب نشود باید از درمانهای نگهدارنده استفاده کنند .

اگر شما هم جز دسته افرادی هستید که از مشکل بی مویی رنج می برید . می توانید به کلینیک تخصصی کاشت مو مراجعه کنید . متخصصین کاشت مو در کلینیک زیبایی  ، آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات در زمینه ی کاشت مو هستند . متخصصین ما ابتدا جلسه ی مشاوره ای را برگزار می کنند ، و اطلاعات لازم در مورد کاشت مو را در اختیار شما قرار می دهند . و سپس روش کاشت موی متناسب با شما را برای شما انتخاب می کنند .

Comments are closed.