لیزر لند
لیزر لند , لیزر موهای زائد , لیزر مو , قیمت لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر مو , کلینیک لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر , قیمت لیزر مو , کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد

کاشت مژه طبیعی , ترمیم مژه , قیمت و هزینه کاشت مژه

61
کاشت مژه و ترمیم مژه

 کاشت مژه طبیعی , ترمیم مژه , عوامل موثر در ریژش مژه ها , دلایل کاشت مژه , روش های کاشت مژه , چگونگی و شیوه کاشت مژه , هزینه و قیمت کاشت مژه , کدام جراحی کاشت مژه بهتر است؟ : هدف در کلینیک کاشت مژه ایجاد تقارن است یعنی باید مژه کاری در صورت فرد ایجاد تقارن کند این تقارن کمک می کند که چهره شخص به زیبایی دیده شود احتمال دارد شخص به دلیل نبود مژه در ظاهرش احساس خجالت زدگی کند که این خجالت زدگی با مژه کاری از بین میرود کاشت ابرو طبیعی با کمک جراحی و ترمیم مژه ها معمولا باعت می شود که دوباره مژه ها رشد کنند.

در بعضی از زنان مژه ها در اثر بیماری یا حالت های کندن وسواسی و صدمه زدن به آنها در هنگام برداشت مژه های مصنوعی از بین می رود و در بعضی دیگر از موقع تولد مژه ها حالتی کم پشت دارند و همیشه وقتی به قیافه شان نگاه می کنند آرزو دارند که ایکاش مژه هایشان پرپشت و زیاد بود. کاشت مژه طبیعی و دائمی برای این افراد مناسب ترین شیوه است. اما قبل از اینکه به مراحل کاشت مژه برسیم بهتر است دلایل ریزش مژه ها را بدانیم  .

عوامل موثر در ریژش مژه ها

مژه ها براثر عوامل زیر دچار ریزش می شوند:

 • آسیب دیدن بر اثر تصادف های رانندگی و زخمی شدن در اثر سوختگی های حاد و اتفاقاتی شبیه به اینها.
 • بر اثر مبتلا شدن به بیماری و مداواهای پزشکی که به عنوان درمان انجام می شود.
  عوامل ارثی و نارسایی هایی مادرزادی
 • کنده شدن مژه ها بر اثر عادت های وسواسی به وسیله خود شخص
 • شیوه های درمانی سرطان از جمله پرتودرمانی، شیمی درمانی و جراحی خارج نمودن تومو

دلایل کاشت مژه

کاشت مژه طبیعی هم مانند سایر عمل های جراحی کاشت مو علت های زیاد و مختلفی دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • آسیب ها و صدمات فیزیکی (صدمه دیدن صورت و زخمی شدن بر اثر اتفاقاتی نظیر تصادف های جاده ای، سانحه های صنعتی، ایجاد سوختگی بر اثر گرما و حرارات و موارد شیمیایی و تتوی پلک) با آلوپسی بر اثر کشش های مرتبط با مصرف مژهای مصنوعی که خیلی رایج است.
 • بعضی از بیماری ها مانند سرطان که باعث از بین رفتن فولیکول های مژه و ماندن جای زخم روی بافت می شود و یا همچنین درمان های ان ها مانند شیمی درمانی یا رادیو درمانی باعث ریختن مو های سر و مو های صورت میشود .
 • کنده شدن مژه ها و موهای صورت و بدن بر اثر عادت های وسواسی به وسیله خود شخص که اصطلاحا تریکوتیلامانیا خوانده می شود.
 • نارسایی های مادرزادی که در برخی دیده می شود و تمام بدن بر اثر بیماری خاصی بدون مو است نیز یکی از دلایل نیاز شخص به کاشت مژه و مو است.
 • احتمال دارد مژه ها در اثر کارهایی که به منظور زیبایی صورت می پذیرد صدمه ببیند و به خاطر برداشتن مژه های مصنوعی دچار آسیب های جدی شود.

روش های کاشت مژه

کاشت مژه
روش های کاشت مژه

ابتدا دکتر محل موردنظر را به حالت بیهوشی موضعی در می آورد و میکروگرافت هایی را از پوست سر بر می دارد و فولیکول ها یعنی موهای طبیعی را به مژه ها پیوند می دهد. گرافت ها به واحدهای فولیکولی جدای از هم قسمت می شوند. این نوار از پوست سر به یک کارشناس تحویل می گردد تا بافت مو را به حالت فولیکول های موی جدا شده به منظور کاشت از هم جدا نماید. هر چربی و پوست زایدی سوا می گردد تا هر میکروگرافت به اندازه ای که می تواند کوچکتر شود.

بعد از تزریق بی حسی و حفاظت از پلک چشم با یک پوشاننده، موها را به صورت تکی در پلک می کارند. هر فولیکول مو به صورت جداگانه پیوند داده می شود. همه میکروگرافت ها موهای فولیکولی جدای از هم می باشند که خیلی دقیق با کمک یک سوزن خیلی ظریف بر روی پلک گذاشته می شود. مدت زمان کاشت مژه میان یک تا سه ساعت زمان میبرد.

بعد از کاشت مژه همیشگی، مژه های تازه در مقایسه با مژه های طبیعی زیادتر رشد می نمایند و بایست به صورت مرتب کوتاه گردند. با شیوه میکروسرجری حرفه ای می توان کاشت مژه همیشگی را در بیمار اجرا نمود. در این شیوه طبق نظر بیمار طول اندازه مژه ها را مشخص میشود.

کاشت مژه با بیهوشی موضعی اجرا می گردد و بیمار در هوشیاری کامل است. موهایی که بر روی پلک کاشته می شوند به رشدشان ادامه می دهند به صورتی که بیمار احتمال دارد یک برنامه فر دادن را نیز به موهای کاشته شده اجرا کند تا این موها با زاویه های نرمالی در موازات مژه های سابق قرار بگیرند. همچنین بیماران به آرایش موهای در حال رشد احتیاج دارند تا اندازه آن ها را در طول مد نظر نگه دارند.

چگونگی و شیوه کاشت مژه

روند کاشت مژه طبیعی دربردارنده کارهایی مثل برش های کوچک در بالا و پایین پلک با جاگذاری موهای مژه می باشد. ابتدا فولیکول های مو پوست سر برداشته می شوند و بعد در قسمت های ویژه ای از پلک کاشته می شوند. بعد بخیه زده می شوند تا موهای کاشته شده محکم در محل موردنظر بمانند و دکتر قادر است در هر محله از کاشت ۲۴ تا ۴۰ مژه را پیوند بزند.

این عملیات در زمان خیلی کم انجام میشوند . به مدت یک هفته بعد از این جراحی مانند همه جراحی های دیگر که در فرد انجام مشود شخص اندکی درد، کبودی و ورم را در ناحیه صورت حس می نماید. قسمت عمده ای از درد ایجاد شده در مدت ۷ تا ۱۰ روز برطرف می گردد و می توان با استفاده از داروهای آرام بخش و استراحت آن را کنترل نمود. بعد از یک دوره درمانی ۶ تا ۱۲ ماهه، مژه های کاشته شده به حالت نرمال در می آیند و رشد آنها مثل بقیه موها می شود فقط باید در این مدت آنها تحت نظر باشند و ان ها را کوتاه کرد تا طول متناسبی را داشته باشند.

حفاظت از مژه های کاشته شده دربردانده کارهایی نظیر: کوتاه کردن، فر دادن و سایه زدن به آنها می باشد تا ظاهر کاشت مژه طبیعی به نظر برسد. مژه های کاشته شده به حالت همیشگی به رشد خود ادامه می دهند و دست کم در ماه یک مرتبه بایست کوتاه گردند. اندازه رشد موی مژه برای هر شخصی متفاوت می باشد، ولی در حالت عادی، با بهبودی پلک ها، مژه های کاشته شده نیز تا حدودی نرمال تر می شوند.

کدام جراحی کاشت مژه بهتر است؟

برای جراحی کاشت مژه طبیعی بیماران می توان دو نوع جراحی کاشت مژه را پیشنهاد کرد:

کاشت اصلاحی مژه برای ترمیم ریزش مژه هایی که بر اثر آسیب ها و حوادث تصادفی و یا بیماری در بیمار ایجاد شده اند. و همچنین بیمارهایی که بی مویی آنها مادرزادیی است نیز می توانند از کاشت مژه بهره ببرند.

هدف از کاشت مژه چیست ؟

هدف از کاشت مژه افزایش زیبایی مژه های موجود است. زنان بیشتر از مردان مشتاق هستند که برای بیشتر کردن همیشگی اندازه و تراکم مژه ها تن به جراحی بدهند. فقط باید از نتیجه عمل مطمئن شوند.

کاشت مژه برای زیبایی یک مورد تازه است. مژه های پیوند داده شده از موهای سر می باشند و این مژه های تازه همانند موهای روی سر رشد خواهند کرد. یعنی بایست همانند موهای سر در فواصل مشخصی این موها نیز کوتاه شوند. همینطور بایست آن ها را به طوری فر داد که کاملا با مژه های طبیعی قبلی آمیخته گردند. چشم های بیمار بعد از عمل برای مدت کوتاهی حساس می شوند و مدت ۶ ماه زمانی است که برای رشد کامل مژه های جدید پیش بینی می شود که این نهایت مدت زمان رشد کاما آنهاست و در این زمان مژه ها در مناسب ترین وضعیت شان قابل مشاهده هستند.

عوارض کاشت مژه

هر عملی نتیجه و عارضه هایی دارد که کاشت مژه طبیعی و کاشت ابرو نتیجه عالی دارند و کمی هم عارضه دارند.

خونریزی جزئی می باشد، به جا نماندن هیچ جای زخم مشخصی در صورت، به صورتی که مژه های کاشته شده کاملا طبیعی می شوند. رایج ترین عارضه کاشت مژه و ابرو خارش می باشد. سعی کنید از خارش محل موردنظر خودداری کنید. چون باعث عفونی شدن محل می گردد. در حالتی که شخص نتواند جلوی خارش را بگیرد دکتر داروهایی را برای این منظور تجویز می نماید و بهتر است بیمار برای جلوگیری از خارش قسمت کاشته شده از عینک استفاده نماید.

بعد از کاشت مژه موهای کاشته شده که در ناحیه تازه آغاز به رشد می نمایند نیاز به محافظت زیادی نظیر کوتاه کردن و براق سازی با ژل یا واکس دارند. کاشت ابرو تنها برای افرادی که می خواهند از پیرایش روزانه راحت شوند نمی باشد بلکه برای افرادی که بر اثر درمان سرطان مژه های و ابروهای خود را از دست داده اند، یا اشخاصی که در قسمت چشم شان صدمه هایی وارد شده و رشد مژه ها متوقف شده نیز مورد بهتری می باشد.

هزینه و قیمت کاشت مژه

هزینه و قیمت کاشت مژه به شرایط مژه ها، تعداد مژه هایی که قرار است کاشته شوند، و پزشکی که قرار است این جراحی را انجام دهد بستگی دارد .
کسانی که به هر علتی مژه هایشان را از دست داده اند یا حتی مژه های کم پشتی دارند کاشت مژه طبیعی یک راه کم خطر و مطمئن است که باعث میشود شخص دیگر سراغ مژه های مصنوغی و ارایش نرود.

Comments are closed.