لیزر لند
لیزر لند , لیزر موهای زائد , لیزر مو , قیمت لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر مو , کلینیک لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر , قیمت لیزر مو , کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد

کاشت مژه و افتادگی پلک

اگر بعد از کاشت مژه نگران افتادگی پلک خود هستید، باید بگوییم که یک نگرانی کاملاً درست و به جا می‌باشد! چرا که کاشت مژه می‌تواند باعث افتادگی پلک شما و وارد کردن هزینه‌های بسیار زیاد برای درمان آن شود. خانم‌هایی که از اکستنشن مژه برای مدت زمان طولانی استفاده می‌کنند، باید به افتادگی پلک به عنوان یکی از عوارض شایع این خدمات زیبایی فکر کنند. اما چرا بعضی از خانم‌ها بعد از کاشت مژه دچار افتادگی پلک می‌شوند و بعضی دیگر حتی بعد از گذشت سال‌های طولانی استفاده از انواع کاشت با چنین مشکلی مواجه نمی‌شود؟

پاسخ به این سوال در متد کاشت مژه و مراقبت‌های شماست که می‌تواند باعث افتادگی پلک بعد از کاشت مژه و یا عدم بروز این مسئله شود. به عبارتی کاشت مژه و افتادگی پلک لزوماً همزمان اتفاق نمی‌افتد و شما اگر بدانید که کاشت مژه را در چه مکانی، توسط چه اپراتوری انجام دهید و همچنین به درستی از اکستنشن مژه خود مراقبت کنید، افتادگی پلک را تجربه نخواهید کرد. توصیه می‌کنیم حتماً این مطلب را مطالعه کنید و در صورتی که از کاشت مژه استفاده می‌کنید، با رعایت موارد نام برده از افتادگی پلک دور بمانید.

علت افتادگی پلک بعد از کاشت مژه

اصلی‌ترین دلیلی که بعد از انواع اکستنشن مژه دچار افتادگی پلک می‌شویم، سنگین بودن تارهای اکستنشن می‌باشد. از آنجایی که این تارها به مژه‌های طبیعی شما چسبیده می‌شود، فشار و وزنی که به آنها وارد می‌کند، می‌تواند باعث ریزش تارهای طبیعی و همچنین افتادگی پلک شود.

دلیل اصلی دیگر افتادگی پلک بعد از کاشت مژه را باید وارد کردن فشار بیش از اندازه به پلک و چشم توسط خود شما دانست. زمانی که تارهای اکستنشن روی مژه شما هستند، به اندازه کافی فشار روی پلک و چشم وجود دارد و زمانی که شما با مالش بیش از اندازه چشم یا خوابیدن روی صورت و چشم این فشار را بیشتر کنید، می‌توانید خود را در معرض افتادگی پلک بعد از کاشت مژه قرار دهید.

 دلیل مهم دیگری که می‌تواند افتادگی پلک را برای شما به وجود بیاورد، استفاده از روش‌های سنگین اکستنشن مژه می‌باشد. کاشت مژه مدل‌های متفاوتی دارد که معروف ‌ترین آنها کاشت مژه کلاسیک، کاشت مژه والیوم و کاشت مژه مگاوالیوم می‌باشد. در بین متدهای مختلف کاشت والیوم و مگاوالیوم حجم بسیار بیشتری به مژه‌های شما می‌دهند در عین حال زیبایی منحصر به فرد ایجاد می‌کنند، اما سنگین ترند. اگر مژه های طبیعی و پلک شما توانایی تحمل این سبک از اکستنشن‌های سنگین را نداشته باشد، افتادگی پلک حتماً برای شما اتفاق می‌افتد.

کاشت مژه و افتادگی پلک: پیشگیری

آیا راهی وجود دارد که از افتادگی پلک بعد از اکستنشن مژه جلوگیری کرد؟ پاسخ به این سوال خوشبختانه مثبت است و در صورتی که به اکستنشن و کاشت مژه علاقه زیادی دارید و دوست دارید حتماً از این خدمات زیبایی که تاثیر زیادی هم در جلوه بهتر چهره ایجاد می‌کند، استفاده کنید، موارد زیر را رعایت کنید و خیال خود را بابت افتادگی پلک راحت نمایید.

 اصلی‌ترین راهکارهای جلوگیری از افتادگی پلک بعد از کاشت مژه عبارت است از:

انتخاب روش درست کاشت مژه

مژه های والیوم و مگا والیوم قطعاً زیبایی خیره کننده‌ای به چشم شما می‌بخشند و بسیار برجسته‌تر خواهند بود. اما باید بپذیریم که پلک همه افراد توانایی تحمل حجم بالای تارهای اکستنشن که به متد فن‌سازی آماده می‌شوند را ندارد. به عنوان کسی که از اکستنشن مژه استفاده می‌کند، قطعاً خودتان متوجه آستانه تحمل پلک و چشم خود خواهید شد. اما برای اطمینان می‌توانید از اپراتور کاشت مژه خود هم مشورت گرفته و با انتخاب روشی مناسب کاشت مژه از افتادگی پلک جلوگیری کنید.

انواع کاشت مژه کلاسیک می‌تواند انتخاب بسیار جالب‌تری برای کسانی باشد که دوست دارند از اکستنشن مژه استفاده کنند، اما پلک خود را بیش از اندازه سنگین نکرده و به آن فشار وارد ننماید.

کاهش فشار به پلک

 راه حل دیگری که می‌توانید برای جلوگیری از افتادگی پلک بعد از کاشت مژه انجام دهید، وارد نکردن فشار بیش از اندازه به پلک می‌باشد. بهتر است بعد از اکستنشن مژه عادت خوابیدن روی صورت و چشم را ترک کنید و از انواع چشم بند که روی صورت قرار می‌گیرد تا خواب بهتری داشته باشید، استفاده ننمایید.

باید بدانید که با هر بار مالیدن پلک و چشمان خود فشار بیش از اندازه‌ای به مژه‌های طبیعی تان وارد می‌کنید و پلک خود را در معرض افتادگی قرار می‌دهید. با کم کردن این فشار قطعا می توانید به کاهش احتمال افتادگی پلک بعد از اکستنشن مژه کمک کنید.

کاشت مژه توسط اپراتور حرفه‌ای

یک راه مهم برای پیشگیری از افتادگی پلک بعد از اکستنشن مژه مراجعه به مراکزی است که از اپراتورهای بسیار ماهر و حرفه‌ای استفاده می‌کنند. اگر مژه کار شما در کار خود حرفه‌ای نباشد، می‌تواند با قرار دادن تارهای سنگین روی پلک و مژه های شما و انجام این کار به صورت غیر تخصصی فشار بیش از اندازه به پلک و چشم وارد کند.

یک اپراتور حرفه‌ای مشاوره های تخصصی و درستی در زمینه انتخاب روش درست کاشت مژه به شما خواهد داد و اگر متوجه ضعف تارهای طبیعی و احتمال افتادگی پلک شود، قطعاً از متدهای سبک‌تر اکستنشن مژه برای شما استفاده خواهد کرد.

همچنین استفاده از تارهای اکستنشن سبک و طبیعی در مقایسه با تارهایی که از جنس مواد مصنوعی ساخته شده‌اند، تاثیر زیادی در کاهش فشار وارد شده به پلک و جلوگیری از افتادگی آن دارد.

ترمیم به موقع کاشت مژه

با بلند شدن مژه‌های طبیعی شما فشار بیشتری از طرف تارهای کاشت موقت به آنها وارد می‌شود و اگر در زمان مناسب برای ترمیم کاشت مژه مراجعه نکنید، این فشار هر روز بیشتر و بیشتر خواهد شد. خانم‌هایی که در زمان نامناسب و طولانی برای ترمیم اکستنشن مژه خود مراجعه می‌کنند، بسیار در معرض کاشت مژه و افتادگی پلک هستند.

استراحت دادن به مژه ها

برای پیش گیری از کاشت مژه و افتادگی پلک توصیه می‌کنیم هراز گاهی به مژه‌ها و پلک خود استراحت دهید و کاشت خود را ریمو کنید. با این کار قطعاً می‌توانید جلوی افتادگی پلک احتمالی در آینده را گرفته و به رشد طبیعی تارهای مژه خود هم کمک خواهید کرد. البته لزومی ندارد که این زمان استراحت بیش از اندازه طولانی شود و اگر علاقه زیادی به اکستنشن مژه دارید، می‌توانید بعد از هر چند ماه استفاده از متدهای مختلف کاشت مژه یک ماه استراحت را در برنامه خود داشته باشید.

Comments are closed.