فهرست مطالب

رینوپلاستی    ,    عمل بینی    ,     مزایای جراحی بینی    ,    عوارض جراحی بینی   ,   هزینه جراحی بینی     ,   سوالات عمل بینی

جراحی بینی , رینوپلاستی , جراحی زیبایی بینی , عمل بینی , عمل زیبا سازی بینی , زیبایی بینی , عمل زیبایی بینی , هزینه جراحی بینی , روشهای عمل بینی , متخصص جراحی زیبایی بینی : ما انسان ها ذاتا طرفدار زیبایی هستیم . زیبایی تاثیر مستقیمی در اعتماد به نفس فرد دارد . در این میان داشتن چهره ای جذاب و زیبا باعث حضور با اعتماد فر در اجتماع می شود . بینی به عنوان یکی از اجزای اصلی زیبایی در چهره به شمار می رود . برخی افراد از داشتن بینی بزرگ و استخوانی و نافرم نگران هستند . و خواهان داشتن بینی زیبا هستند .

جراحی بینی


برای حل این مشکل ازگذشته تا امروزه افراد از عمل بینی یا رینوپلاستی استفاده کرده اند . رینوپلاستی یا همان عمل جراحی زیبایی بینی امروزه بسیار رایج شده است . در طی این عمل جراحی غضروف بینی تغییر حالت داده شده و بینی کوچک تر می شود . در حالت کلی خدف از جراحی رینوپلاستی زیبا شدن ظاهر بینی و هماهنگی با دیگر اجزای صورت می باشد .

جراحی بینی یا همان رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی برای تناسب بینی با چهره و زیبایی است . شما می توانید برای اناج جراحی بینی به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید . متخصصین و جراحان در کلینیک اطلاعات کافی در مورد عمل جراحی زیبایی بینی را در اختیار شما قرار می دهند ، و شما با آگاهی می توانید نسبت به این عمل جراحی اقدام کنید . و همچنین مدل مناسب برای چهره ی شما را به شما پیشنهاد می دهند .

نتیجه ی حاصل از عمل جراحی زیبایی بینی به جراح و متخصص بسیار وابسته است . توصیه ی ما به شما این است که برای عمل جراحی بینی حتما به یک متخصص و جراح حاذق مراجعه کنید .

عمل جراحی بینی با زیباتر شدن و متناسب شدن بینی با چهره منجر به زیبایی و افزایش اعتماد به نفس فرد می شود . این عمل یک عمل جراحی زیبایی ساده است که با سرعت بیشتر قابل انجام می باشد .

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست ؟

عمل جراحی بینی به عنوان یکی از عمل های جراحی زیبایی ، با هدف زیبایی انجام می شود . با انجام عمل جراحی زیبایی بینی و تغییر حالت غضروف و استخوان ها ، بافت های اضافه به منظور زیبایی ظاهری بینی برداشته می شود . در طی عمل جراحی بینی با تغییر حالت استخوان های زیرین ، پوست شکل تازه ای به خود می گید و باعث زیبایی بینی می شود .

عمل زیبایی بینی با ایجاد تغییر در شکل بینی باعث کوچک شدن بینی ، باریک شدن آن و تغییر زاویه آن می شود و همچنین مشکلات مربوط به برآمدگی و دیگر مشکلات بینی را برطرف می کند .

کدام یک از مشکلات بینی می توانند با جراحی زیبایی بینی اصلاح گردند؟

عمل جراحی زیبایی بینی به منظور حل و اصلاح مشکلات زیر انجام می شود .

 • شکستگی بینی
 • انحراف بینی
 • قوز بینی
 • گرفتگی بینی
 • پولیپ بینی
 • کاهش اندازه بینی
 • اختلالات تنفسی بینی
 • آسیب دیدگی های بینی
 • نقص های مادر زادی بینی که می تواند با کارکرد بینی تاثیر پذیر باشد
 • و …

چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل جراحی زیبایی بینی هستند

امروزه عمل جراحی زیبایی بین افراد بسیار رایج شده است ، ولی در حالت کلی افراد متقاضی برای عمل جراحی زیبایی بینی بایستی شرایط زیر را دارا باشند :

 • فرد متقاضی عمل جراحی زیبایی بینی بایستی در صحت و سلامت کامل باشد و هیچ گونه مشکل فیزیکی نداشته باشد .
 • فرد متقاضی عمل جراحی زیبایی بینی بایستی انتظار معقولی از نتیجه ی عمل جراحی زیبایی بینی داشته باشد .
 • فرد متقاضی عمل جراحی زیبایی بینی بایستی ۱۸ سال تمام داشته باشد و رشد وی تکمیل شده باشد .

مزایای جراحی بینی یا رینوپلاستی ؟

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی دارای یکسری مزایایی است ، از مزایای جراحی زیبایی بینی افزایش اعتماد به نفس می ، زیرا فرد به شکل دلخواه ی از بینی رسیده و و با تغییر شکل چهره اعتماد به نفس وی افزایش می یابد و فرد خوشحال تر و راضی تر خواهد بود . با عمل جراحی زیبایی بینی اعتماد به نفستان بیشتر شده و دید بهتر و مثبت تری خواهید داشت .

مشاوره برای عمل رینوپلاستی ( جراحی بینی )

توصیه ی ما به شما این است که حتما قبل از اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی ، جلسه ی مشاوره ای را داشته باشید ، در طی جلسه ی مشاوره پزشک و جراح مربوطه به هرگونه سوال شما در مورد جراحی زیبایی بینی پاسخ داده و اطلاعات جامع و کافی در اختیار شما قرار می دهد . جراح اطلاعاتی در مورد سایز کلی ، عرض و یا ناحیه کالوملای در اختیار شما قرار می دهد .

در مرحله ی بعدی پزشک بینی شما را از قسمت بیرونی و جلو و طرفین و با زاویه ۴۵ درجه معاینه می کند . پزشک بایستی در طی معاینه ی داخلی به تغییر شکل تیغه بینی و انحراف ، دریچه های بینی ، توربینات و دریچه های خارجی بینی توجه ویژه ای داشته باشد . بعد از انجام معاینات پزشک در مورد روش جراحی با شما مشورت کرده و اطلاعات کافی در اختیار شما قرار می دهد .

روش‌های عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی

عمل جراحی بسته بینی

در عمل جراحی بسته بینی جراح با استفاده از یک ابزار برای دسترسی به غضروف بینی و استخوان ها شکافی در بینی ایجاد می کند . جراح با ایجاد شکاف و جدا کردن پوست از ساختار بینی ، استخوان و غضروف آن را برمی دارد . و با برداشتن استوان و غضروف بینی را به شکل مطلوب در می آورد . سپس بافت بینی بر روی ساختار جدید قرار گفته و شکاف درونی را می بندد و عمل جراحی را به اتمام می رساند .

جراحی بینی بسته

عمل جراحی باز بینی

در عمل جراحی باز بینی جراح برای دسترسی به غضرو و استخوان های بینی روی بینی شکافی ایجاد می کند ، با این کار نوستریل ها یا سوراخ های بینی از هم جدا می شوند و جراح کار خود را انجام می دهد . این روش نسبت به روش عمل جراحی بسته بینی پیچیده تر است و در مواقعی که بینی نیازمند تغییرات اساسی است آ از این روش استفاده می شود .

جراحی بینی باز

در هر دو روش عمل جراحی باز و بسته بینی ، با بازسازی بینی به حالت دلخواه در می آید . و سپس در مرحله ی بعدی با استفاده از مواد ابری و اسفنجی مسیر عبور هوا قرار داده می شود . برای بهبودی بهتر بینی و حفظ شکل جدید بینی از از ایسپلیت های خارجی روی بینی استفاده می شود .

مراقبت‌های پس از درمان ( پس از رینوپلاستی )

مانند هز عمل جراحی دیگر عمل جراحی زیبایی بینی نیز خالی از عوارض نیست ، بایستی بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینی برای کسب نتیجه ی رضایت بخش باید یکسری مراقبت هایی انجام شود . امکان تورم صورت بعد از انجام عمل وجود دارد . برای مراقبت فرد بایستی در رختخواب استراحت کرده و به مدت یک روز سر خود بالا نگه دارد . درد کردن سر در طی این عمل جراحی طبیعی است . جراح برای کاهش درد یکسری داروهایی را به بیمار تجویز می کند . کبودی و تورم دور چشم تا چند روز نرمال است و خود به خود برطرف می شود .

بسته به گستردگی عمل جراحی ، گرفتگی عضلات و خونریزی های جزئی وجود دارد . در اکثر موارد فرد می تواند بعد از دو روز از جای خود بلند شده و بعد از گذشت یک هفته به کار خود بر گردد . ااز انجام فعالیت های ورزشی به مدت ۲ الی ۳ هفته خوددرای کنید .

جراح بعد از انجام عمل جراحی یکسری مراقبت هایی را به بیمار توصیه می کند . بیمار بایستی برای کسب نتیجه ی مطلوب این دستورالعمل ها و مراقبت ها را رعایت کند . از جمله ی این ها می توان به رعایت موارد بهداشتی ، نطافتی و انجام ویزیت های پی درپی می باشد . در هفته ی اول توصیه بر این است که برای جلوگیری تز آسیب رسیدن به بینی و ترمیم بهتر بینی ، بیمار نباید از طریق بینی نفس بکشد . پانسمان های جراحی بایستی به صورت خشک نگه داری شود تا بعد از طی ۱ الی دو هفته بخیه ها و پانسمان و اسپلینت برداشته شود . بیمار بایستی انتظار معقولی از نتیجه ی عمل داشته باشد ، و به این نکته توجه کند که نتیجه ی نهایی عمل بعد از گذشت یک سال مشخص می شود . بعد از انجام عمل جراحی بینی ، نوک بینی به مدت چند ماه متورم خواهد بود .

عوارض بعد از عمل جراحی بینی

مثل هر عمل جراحی دیگر عمل جراحی بینی نیز خالی از عوارض نمی باشد . و یکسری خطرات احتمالی در پی آن وجود دارد ، نکته ای که وجود دارد این است که فرد بایستی آگاهی کامل در این زمینه داشته باشد و سپس نسبت به عمل جراحی بینی اقدام کند . برخی از عوارض جانبی ناشی از عمل جراحی بینی عبارتند از :

 • ایجاد سوراخ در سپتوم (ایجاد سوراخ در دیواره داخلی بینی)
 • عفونت
 • اپیستاکسی (خونریزی از دماغ) – نیاز به جراحی ثانویه بینی
 • عوارض بیهوشی
 • عدم تقارن ( ممکن است شکل دو طرف بینی با یکدیگر متفاوت باشد )
 • برداشتن مقدار کم بافت ها
 • انسداد و احتقان بینی
 • ظاهر و نتایج نامطلوب ( برداشته شدن بیش از اندازه بافت ها )

عمل جراحی ثانویه بینی

در برخی موارد ممکن است ، بیمار از نتیجه ی عمل جراحی راضی نباشد و در این شرایط ممکن است دوباره عمل جراحی بینی را انجام دهد . عمل جراحی ثانویه بینی به منظور کسب نتیجه ی دلخواه انجام می شود . در مواردی هم که بینی به جراحت و آسیب دیدگی دچار شده باشد ، باز هم عمل جراحی ثانویه بینی انجام می شود . عمل جراحی ثانویه بینی در مقایسه با عمل جراحی اولیه بینی مشکل تر و سخت تر است .

هزینه جراحی بینی

هزینه ی انجام جراحی بینی متفاوت است و این هزینه به عوامل مختلفی بستیگی دارد ، این موارد عبارتند از :

 • آزمایش های طبی
 • هزینه های امکانات بیمارستانی یا اتاق عمل
 • داروهای تجویز شده
 • پوشش های بعد از جراحی زیبایی بینی
 • هزینه های بیهوشی
 • دستمزد جراح

پرسش های متداول جراحی بینی و پاسخ آنها

عمل بینی


چگونه بهترین جراح بینی را پیدا کنیم ؟

یکی از موارد بسیار حائز اهمیت در کسب نتیجه ی رضایت بخش از نتیجه ی عمل جراحی بینی ، مراجعه به یک متخصص و جراح زیبایی حاذق و با تجربه است. متخصص بایستی فعالیت زیادی در این زمینه داشته باشد و تجربه ای فوق العاده داشته باشد . اینکه جراح متخصص از کجا مدرک و تخصص خود را گرفته ، چندان مهم نیست ، مهم نتیجه ی کار او بر روی افراد مختلف است . داشتن تخصص و تجربه مهم ترین شاخص برای هر متخصص جراح می باشد .

عمل جراحی بینی بایستی به دقت و به خوبی انجام شود ، چرا که بینی یکی از اعضای مهم بدن است ، و کار تامین هوا و اکسیژن بر عهده ی بینی است . ایجاد هرگونه آسیب به بینی موجب اختلالات جبران ناپذیر خواهد شد . شما می توانید با مراجعه به یک جراح بینی خوب ، نتیجه ی بسیار مطلوبی از عمل جراحی بینی کسب کنید .

بهترین سن برای عمل زیبایی بینی ، چه سنی است ؟

برای اینکه فرد بتواند عمل بینی ( جراحی زیبایی بینی ) را انجام دهد ، بایستی استخوان بندی وی رشد کامل را داشته باشد . تکمیل فرآیند رشد استخوان در دختران در سن ۱۵ و در پسران سن ۱۷ به بالا می باشد و عمل جراحی بینی بایستی از این سن به بعد انجام شود . عمل جراحی بینی در بین افراد مبتلا به افتادگی بینی عمل تنفس را راحت تر کرده و سن وی را جوان تر نشان خواهد داد

چه فصلی برای جراحی بینی مناسب است ؟

هر فصلی برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی مناسب است و سرما و گرما تاثیری ری نتیجه ی عمل رینوپلاستی نخواهد داشت .

منظور از بینی گوشتی چه نوع بینی است ؟

به بینی با پوست ضخیم و با اسکلت غضرفی ضعیف بینی گوشتی گفته می شود . معمولا بینی افرادی که غدد چربی ساز در ناحیه ی بینی ، به طور زیادی چربی ترشح کند ، دارای بینی گوشتی هستند . بینی این افراد بزرگ و چربی بوده و به عمل جراحی بینی در این افراد نیاز است . در این افراد غضروف بینی تقویت شده و به شکل دلخواه درمی آید . برای اینکه بینی گوشتی به بهترین نحو عمل شود ، و شکل مناسبی داشته باشد ، بایستی به یک متخصص و جراح با تجربه مراجعه کرد .

بزرگی نوک بینی بیانگر این است که بینی از نوع گوشتی است؟

بزرگی نوک بینی دلیل بر گوشتی بودن نوع بینی نیست . در اکثر موارد این مورد به غضروف نوک بینی وابسته است . و متخصص و جراح نوک بینی می تواند این مشکل را برطرف کند . هر جراح برای عمل جراحی بینی تکنیک های خاص خودش را دارد و برای عمل جراحی بینی بر حسب شرایط و چهره ی فرد بهترین تکنیک را به کار خواهد برد .

آبیا می توان همزمان با عمل رینوپلاستی اصلاح انحراف سپتوم و گرفتگی بینی را انجام داد؟

رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی به عنوان یکی از جراحی های زیبایی بسیار رایج در بین دنیا است . بله می توان عمل رینوپلاستی را همزمان با اصلاح انحراف سپتوم و گرفتگی بینی انجام داد .

عمل جراحی بینی فقط با بیهوشی عمومی قابل انجام است یا این عمل را می توان با بی حسی موضعی نیز انجام داد ؟

متخصص جراحی بینی بر حسب شرایط عمل رینوپلاستی را با بیهوشی عمومی و یا با بی حسی موضعی انجام می دهد . روش انجام کار بر عهده ی متخصص است . ولی گاهی اوقات اصرار بیمار هم در نتیجه ی کار تاثیر خواهد گذاشت . ولی در حالت کلی تشخیص بر عهده ی جراح و متخصص است که بیهوشی برای این بیمار مناسب است یا بی حسی .

عمل رینوپلاستی بهتر است در بیمارستان انجام شود یا در مراکز جراحی و کلینیک های زیبایی ؟

امروزه هم در بیمارستان ها و هم در کلینیک های زیبایی تجهیزات و امکانات کافی برای انجام عمل رینوپلاستی در اختیار است . و چیزی که در عمل رینوپلاستی مهم است ، تجربه و تخصص جراح و متخصص زیبایی رینوپلاستی است .

بعد از رینوپلاستی چه مدت زمان برای بستری نیاز است ؟

این مورد هم بر اساس تشخیص جراج رینوپلاسیتی است . در اکثر موارد همان روز بعد از انجام عمل بیمار مرخص می شود ، ولی در برخی موارد به نا به تشخیص جراح بیمار روز بعد مرخص می شود .

میزان کبودی اطراف بینی چقدر است و چه مدت زمانی برای بهبود آن نیاز است ؟

به دلیل حساسیت صورت ، کبودی اطراف بینی بعد از عمل رینوپلاستی طبیعی می باشد . اما امروزه به دلیل وجود انواع تکنیک های جراحی و دارویی میزان این کبودی کمتر است . کبودی اطراف بینی مشکل خاصی ایجاد نمی کند و بعد از گذشت ۱۲ روز برطرف خواهد شد .

درد ناشی از عمل زیبایی بینی به چه میزان است ؟

درد ناشی از عمل زیبایی بینی خفیف و کم بوده و به گونه ای است که می توان گفت دردی ندارد . و می توان با استامینوفن این درد را بهبود داد .

مدت زمان استراحت مورد بعد از جراحی بینی چقدر است ؟

مدت استراحت بعد از انجام جراحی بینی بر حسب شرایط بیمار متفاوت بوده و این موضوع با تشخیص پزشک می باشد . این مدت زمان بین ۳ تا ۱۰ روز در بین افراد مختلف ، متغیر است .

چه زمانی اسپلینت از روی بینی برداشته می شود ( بعد از عمل بینی ) ؟

به طور معمول در پی ۵ الی ۱۰ روز اسپلینت از روی بینی برداشته می شود . ولی اکثر متخصصین و جراحان در طول یک هفته آن را برمی دارند .

آیا از تاکپون داخل بینی برای همه بیماران استفاده می شود ؟

همیشه به استفاده از تامپون نیاز نیست و در اکثر موارد جراح به جای تامپون از صفحات سیلیکونی استفاده می کند . مزیتی که این روش دارد این است که مسیر بینی باز بوده و بیمار از همان ابتدا می تواند تنفس آزاد داشته باشد . مزیت دیگر استفاده از صفحات سیلیکونی ثابت ماندن سپتوم در حالت اصلاح است . در چنین حالاتی احتمال برگشت سپتوم به وضعیت منحرف قبل بسیار کم است .

مدت زمان رهایی از چسب بینی چقدر است ؟

زمان خاصی برای برداشتن چسب از روی بینی قابل تعیین نیست . و این موضوع نیز به تشخیص جراح بستگی دارد . در افراد با پوست ضخیم مدت زمان نگهداری چسب طولانی است . این مدت بین ۴ تا ۶ هفته متغیر می باشد . در طی این مدت چسب در هر هفته یک الی دو بار تعویض می شود . این باور که استفاده از چسب به مدت طولانی باعث بهبود در نتیجه خواهد شد ، کاملا اشتباه است .

آیا مصرف آناناس بعد از رینوپلاستی میزان تورم را کاهش می دهد ؟

برای رفع تورم ناشی از انجام عمل رینوپلاستی مصرف آناناس تازه بسیار موثر است . آناناس با داشتن ماده ای به نام بروملین میزان تورم را کاهش می دهد .

اگر رینوپلاستی به صورت صحیح انجام نشود چه عوارضی به دنبال خواهد داشت ؟

مثل هر عمل جراحی زیبایی عمل جراحی بینی نیز خالی از عارضه نیست. اما چیزی که اهمیت دارد ، دقت و تجربه جراح می باشد . جراح باتجربه و با دقت عوارض ناشی از عمل رینوپلاستی را به حداقل می رساند . عوارض ناشی از عمل جراحی بینی به دو دسته تقسیم می شوند :

مشکلات تنفسی که عبارتند از :

 • چسبندگی داخل بینی
 • تنگ شدن سوراخ های بینی (بیمار نباید در مورد کوچک کردن پرده ها و یا سوراخ بینی به جراح اصرار کند .)
 • از عوارض وخیم جراحی بینی تنگی دریچه داخل بینی است و این عارضه در پی برداشتن بیش از حد بافت نرم و غضروف بینی ایجاد می شود.
 • باقی ماندن انحراف تیغه میانی بینی

عوارض جراحی پلاستیک بینی ( عوارض زیبایی بینی ) که عبارتند از :

 • در پی اصلاح نادرست انحراف تیغه میانی بینی انحراف گنبد استخوانی یا غضرفی بینی به وجود می آید .
 • امکان جدا شدن قسمت های استخوانی و غضرفی از یکدیگر وجود دارد .
 • امکان این وجود دارد که نوک بینی بیش از حد بالا برود .
 • ممکن است پره های بینی بیش از حد برداشت شود .
 • امکان این وجود دارد که نوک بینی بیش از حد باریک شود ، و نوک بینی افتاده به نظر برسد .
 • ممکن است به دلیل برداشت بیش از اندازه غضرف و قوز استخوان بینی حالت زینی شکل پیدا کند .
 • ممکن است نوک بینی بیش از حد بالا برود .
 • ممکن است به دنبال برداشت بیش از حد غضروف های پره های بینی با هدف جمع کردن نوک بینی، پره های بینی دچار فرورفتگی شوند .

***نکته

نکته ی حائز اهمیت در عمل رینوپلاستی و جراحی زیبایی بینی ، انتخاب جراح مناسب و متخصص حرفه ای است . و همچنین فرد بایستی برای انجام عمل رینوپلاستی سن مناسبی داشته باشد تا عوارض ناشی از عمل به حداقل برسد .

علت گرفتگی بینی بعد از رینوپلاستی چیست ؟

ممکن است بعد از انجام عمل رینوپلاستی بینی دچار انسداد و گرفتگی شود ، این موضوع در دو سه هفته اول طبیعی می باشد. این گرفتگیبه دلیل تورم مخاط بینی و تجمع Crust در سوراخ بینی رخ می دهد . شستشوی بینی با استفاده از نرمال سالین این مشکل را برطرف می کند .

با شستن بینی توسط نرمال سالین ترشحات خارج شده و التهاب و تورم مخاط بینی بهبود می یابد . همچنین در موارد خونریزی نیز می توان با نرمال سالین سرد خونریزی را کنترل کرد . همچنبن می توان با استفاده از کورتیکواستروییدهای موضعی میزان التهاب را کاهش داد و تورم مخاطی را بهبود بخشید .

۴۸استفاده از قطره فنیل افرین یا نفازولین از۴۸ ساعت تا ۷۲ ساعت توصیه می شود ، ولی نه به طور مکرر . چرا که استفاده ی مکرر از فنیل افرین یا نفازولین موضعی به مخاط بینی آسیب می زند .

در برخی مواقع با وجود بهبود التهاب و تورم مخاط بینی، گرفتگی بینی در بیمار درمان نمی شود . بعد از عمل جراحی ممکن است ، بینی دچار انسداد شود .

برخی از علت های انسداد بینی عبارتند از:

 • ناکارآمدی والو خارجی بینی
 • هیپرتروفی (بزرگ شدگی) شاخک
 • چسبندگی های مخاطی
 • انحراف سپتوم بینی
 • تنگی و ناکارآمدی والو داخلی بینی
عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی : از پنج تا ده درصد طبیعی است حتی اگر دکتر جراح جزو ماهرترین و مجرب ترین ها باشد. عوارض جراحی بینی گاهی عمومیت ندارند و به صورت خاص هستند ما در این مقاله برخی از عوارض جراحی بینی را توصیف کرده ایم ولی احتمال اینکه همه علائم در یک فرد خاص […]

دلایل افتادگی بینی

دلایل افتادگی بینی و راهکارهای درمانی

دلایل افتادگی بینی و راهکارهای درمانی :  افتادگی بینی وضعیتی است که علاوه براینکه زیبایی بینی را تحت تاثیر قرار می دهد، عملکرد تنفسی بینی را با مسدود کردن مسیر جریان هوا تحت تأثیر قرار میدهد. بینی یکی از اجزای اصلی صورت است که افتادگی نوک آن میتواند ظاهر کلی صورت را تا حد زیادی […]

پیشگیری از اسکار بعد از جراحی بینی

پیشگیری از اسکار بعد از جراحی بینی

پیشگیری از اسکار بعد از جراحی بینی : وقتی روی پوست برشی ایجاد شود و یا مثلا پوست پاره شود اسکار ایجاد می شود، برای درمان اسکار داخلی می توان از تزریق استروئید و یا ماساژ استفاده کرد. با اینکه در عمل های جراحی مانند جراحی بینی بیشتر اولویت روی اصلاح مشکل بینی است ولی […]

مشکلات بعد از در آوردن بینی از پچ

مشکلات بعد از در آوردن بینی از پچ

مشکلات بعد از در آوردن بینی از پچ : بعد از جراحی بینی اکثر بیماران انتظار دارند که در همان دوران نقاهت به نتیجه مدنظر خود برسند و بیشتر به این فکر می کنند که بعد از برداشتن گچ بینی ، شکل ظاهری بینی شان چگونه خواهد شد و چه شکلی می شوند. ممکن است […]

جراحی بینی

بررسی روش های جراحی باز و بسته بینی

بررسی روش های جراحی باز و بسته بینی : انتخاب روش جراحی زیبایی بینی  یکی از مهم ترین تصمیمات دکنر جراح برای بیمار است. جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام می شود. در روش جراحی باز پوست بینی کنار زده می شود و اسکلت بینی را می توان تغییر داد، تغییرات مربوط […]

کبودی چشم بعد از جراحی بینی

کبودی چشم بعد از جراحی بینی

علت کبودی چشم بعد از جراحی بینی : بعد از عمل جراحی زیبایی بینی در صورتی کبودی چشم ایجاد می شود که ضربه ای به سر یا صورت وارد شود که در این صورت با تجمع خون یا مایعات دیگر در اطراف چشم، رنگ زیر چشم کبود و تیره می شود. درباره کبودی چشم چه […]

پولیپ بینی

پولیپ بینی , جراحی و درمان پولیپ بینی

پولیپ بینی , جراحی و درمان پولیپ بینی : پولیپ بینی یک توده‌ای همانند یک خوشه انگور و یا قطره اشک است که به دلیل آلرژی، عفونت دوره‌ای، آسم و یا حساسیت به مواد مخدر ایجاد می‌شود و در مسیر بینی قرار می‌گیرد. اگر اندازه پولیپ بزرگ باشد مسیر تنفسی شما را مسدود کرده و […]

مراحل جراحی بینی

مراحل جراحی بینی از تصمیم تا روز جراحی

مراحل جراحی بینی از تصمیم تا روز جراحی : جراحی بینی نوعی از عمل های زیبایی یا عمل جراحی درمانی برای تغییر شکل بینی می باشد و تاثیر زیادی بر زندگی شما دارد به همین خاطر باید تحقیقات زیادی در این مورد داشته باشید تا یک جراحی موفق و رضایت بخش داشته باشید . با […]

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی پهن و گوشتی

جراحی بینی پهن و گوشتی : شکل بینی افراد بسته به نوع فرم صورت شکل و اندازه مختلفی باهم دارد و نمی‌شود به بینی گفت این بینی ایده ال است و اغلب نظرهای بسیاری راجب بینی ایده ال داده می‌شود. بینی یکی از مهم‌ترین اجزای صورت است که زیبایی ان باعث زیباتر شدن اجزای دیگر […]

تکنیک های جراحی مدرن بینی

تکنیک های جراحی مدرن بینی

تکنیک های جراحی مدرن بینی : همان طور که می بینیم جراحی بینی امروزه نسبت به گذشته خیلی بیشتر شده امروزه با پیدایش روش های جدید و مدرن داوطلبان جراحی بینی نیز چند برابر شده اند. منظور از راینوپلاستی یعنی اصلاح بینی، جراحی بینی در گذشته بیشتر در کشور هند بود و تاریخچه رینوپلاستی هم […]