لیزر لند
لیزر لند , لیزر موهای زائد , لیزر مو , قیمت لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر مو , کلینیک لیزر موهای زائد , کلینیک لیزر , قیمت لیزر مو , کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد , لیزر مو , عوارض و مزایای لیزر موهای زائد

لیزرلند | لیزر موهای زائد , قیمت لیز موهای زائد ,رفع موهای زائد به صورت دائمی , روش جدید از بین بردن موهای زائد , استفاده از لیزر برای خلاصی از موهای زائد بدن و صورت : رشد موهای زائد در قسمت های مختلف بدن یکی از معضلاتی هست که اکثر بانوان و آقایان با آن مواجه هستند. و از هر روشی برای از بین بردن این موهاس زائد بدن استفاده می کنند . که می توان گفت حدودا ۹۰ درصد افراد برای از بین بردن موهای زائد بدن از روش تراشیدن استفاده می کنند .

موهای زائد همانطور که اشاره کردیم در تمامی نواحی بدن و بطور ناخواسته رشد می کنند و در بعضی موارد رنگ تیره آنها باعث می شود که غیر طبیعی بودن آنها کاملا مشهود باشد . موهای زائد اکثرا در نواحی لب فوقانی , چانه , نواحی صورت , کمر , زیر شکم ( موهای زائد ناحیه تناسلی ) زیر بغل و… رشد می کنند و رنگ تیره آنها را از موهای طبیعی متمایز می کند.

همه ما بدون استثنا با موهای زائد بدنمون درگیر هستیم و همه دوست داریم آن ها را از بین ببریم . به ویژه بانوان که خیلی بیشتر به زیبایی و لطافت بدن خود اهمیت می دهند . البته باید اشاره کنم که از بین بردن موهای زائد بدن به صورت دائمی نیست با این حال از بین بردن موهای زائد حس خوشایندی به همراه دارد هرچند به صورت موقت .

برای از بین بردن موهای زائد همه روزه محصولات بهداشتی و داروهای زیادی در سراسر دنیا عرضه می شود و تقریبا همه افراد برای اینکه از دست موهای زائد خلاص شوند از این محصولات استفاده می کنند که در نهایت هم تاثیر آنچنانی ندارند . لذا در سال های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی لیزر در پزشکی و سلامت روشهای موثرتری برای از بین بردن موهای زائد بدن به وجود آمده اند که خدودا می توان گفت ۹۰ درصد موهای زائد بدن را به صورت دائمی از بین می برند .فناوری لیزر موهای زائد که در ادامه باهاش به صورت کامل آشنا خواهید شد .

هر آنچه که باید در رابطه با لیزر موهای زائد بدانید!!!


روش های از بین بردن موهای زائد بدن

برای رهایی از موهای زائد صورت و بدن ( موهای زائد بیکینی , موهای زائد ابروها , موهای زائدپا , موهای زائد زیر بغل و گردن , موهای زائد کشاله ران , موهای زائد بازو ها و…)همیشه به دنبال بهترین کلینیک لیزر مو و نیز روشی که دائمی تر باشد بوده ایم .

در کل دو روش برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد:

 1. روش دائمی از بین بردن موهای زائد بدن و صورت
 2. روش موقت ازبین بردن موهای زائد بدن و صورت

روش موقت رفع موهای زائد

اکثر روشهای سنتی را می توان در این دسته قرارد داد مانند : تراشیدن با تیغ , موبر , موم , اپیلاسیون , وکس و … باید خاطر نشان کنم که امروزه حدود ۸۰ درصد افراد همچنان از این روشها برای رهایی از موهای زائد خود استفاده می کنند. البته همیشه به عوارضی که روش های قدیمی در پیش دارند نیز توجه کرده ایم ولی به دلیل اینکه روش های دائمی تر هزینه برتر هستند همچنان از این روش ها برای خلاصی از موهای زائد بدن خود استفاده می کنیم .

روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن

با پیشرفت علم پزشکی به ویژه در زمینه زیبایی و لیزر امروزه یکی از رایج ترین روشهای روفع موهای زائد استفاده از لیزر می باشد. تکنولوژی لیزر محبوبترین و دائمی ترین روش برای خلاصی از موهای زائد بدن و صورت در آقایان و بانوان می باشد .

با استفاده از لیزر موهای زائد پوستی صاف و براق خواهید داشت و در مقایسه با روشه ای موقت مانند تراشیدن با تیغ متوجه خواهید شد که پوستی لطیف زیبا دارید. نرم و لطیف کردن پوست بعد از لیزر مو یکی از امتیازات استفاده از دستگاه های لیزر می باشد. لیزر مو هیچ نوع عارضه ای به دنبال ندارد همچنین حین انجام عمل شما هیچ دردی را حس نخواهید کرد .با لیزر می توانید سطح وسیعی از موهای خود را نیز از بین ببریدبدون اینکه دردی را حس کنید همچنین بعد از عمل لیزر نیازی به استراحت ندارید و بلافاصله بعد از عمل لیزر می توانید اقدام به انجام کارهای روز مره خود کنید .

لیزر موهای زائد حدودا ۹۰ درصد از موهای زائد بدن شما را به صورت دائمی از بین می برد و بقیه مقدار باقی مانده نیز تبدیل به کک و موهای خیلی ریز می شوند که در مراحل سالانه لیزر مو آنها نیز کم کم از بین خواهند رفت .در تاثیر لیزر بر روی موی زائد عوامل از جمله نژاد , سن افراد , مقدار هورمونهای تولید کننده موی زائد در بدن , وسعت ناحیه مد نظر برای انجام عمل لیزر مو , رنگ مو , میزان زبری وضخامت مو و… موثر می باشند.

هر روز با پیشرفت علم تجهیزات پزشکی دستگاه های حرفه ای تری برای لیزر موهای زائد طراحی و ساخته می شوند . لذا در لیزر مو از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود که با تکنیک های متفاوتی انجام می شود. در زیر به برخی از این روشها اشاره ای می کنیم :

انواع لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بسته به برخی از عوامل که در بالا نیز اشاره کردیم تاثیر متفاوتی بر روی بدن و صورت خواهد داشت . لیزر مو با تکنیک های متفاوت و به وسیله دستگاه های مختلفی قابل انجام است برخی از دستگاه ها و روشهای مورد استفاده در کلینیک لیزر مو به شرح زیر می باشند :

 • لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت
 • لیزر موهای زائد با لیزر روبی ( یاقوت )
 • لیزر ND:YAG
 • لیزر تور پالسی بالا
 • لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر دایود

انتخاب بهترین کلینیک لیزر مو

یکی از موارد مهمی که افراد متقاضی لیزر مو باید بدان توجه داشته باشند انتخاب بهترین کلینیک لیزر مو می باشد .کلینیک که بهترین متخصصین را به همراه بهترین و بروزترین تجهیزات در اختیار دارد از نظر علم پزشکی برترین کلینیک است . کینیکی را انتخاب کنید که متخصصین با تجربه ای را در این زمینه داشته باشند .

روش انجام لیزر موهای زائد بدن و صورت

همان طور که از نام روش پیداست برای از بین بردن موهای زائد از لیزر استفاده می شود لذا برای اینکه به چشم بیمار آسبی وارد نشود و قرنیه چشم دچار مشکل نشود از عینک های مخصوص استفاده می کنند .

قبل از عمل لیزر موهای زائد باید موی های ناحیه درمان کاملا اصلاح شوند به طوری که بیش از یک میلیمتر ارتفاع نداشته باشند.

قبل زا انجام لیزر موهای زائد در ناحیه درمان از ژلهای سرد و مخصوص برای محافظت از پوست و نیز نفوذ سریع لیزر به ناحیه فولیکولی مورد استفاده قرار میگیرد .

و در نهایت با انرژی اندازه ای که روی دستگاه لیزر مو تنظیم می شود عمل لیزر موهای زائد انجام می شود که لطافت و زیبایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

اثرات لیزر بر روی موهای زائد بدن

 • سرعت رشد مو را به شدت پایین می آورد
 • نود درصد موهای زائد را بصورت دائمی از بین می برد
 • موهای زائد را بسیار نازکتر می کند و جلوی رشدشان را می گیرد
 • رنگ مو را کم رنگ تر می کند

تمام موارد بالا بعد از عمل لیزر موهای زائد سبب می شود که درمان و از بین بردن موهای زائد بدن و صورت بسیار طبیعی جلوه نماید .

جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد بدن و صورت

باید توجه داشته باشیم که لیزر به فولیکول مو ( پیاز مو) آسیب وارد می کند و جلوی رشد آن را می گیرد . لذا تمام پیازهای مو همه در یک مرحله رشد نمی باشند و به صورت متفاوت زمانبندی دارند . از طرف دیگر برای دریافت نتیجه بهتر لیزر مو برخی عوامل مانند : رنگ مو , نوع پوست , ضخامت مو , ناحیه درمان , … تاثیر گذار هستند . لذا با در نظر گرفتن تمام موارد بالا تعداد جلسات برای از لیزر موهای زائد تعیین می شود .

ماندگاری و دوام لیزر موهای زائد

همان طور که اشاره در بالا نیز اشاره کردیم برای از بین بردن دائمی موهای زائد بدن و صورت از روش لیزر مو استفاده می شود که خیلی بهتر و راحتر است . اما برای از بین بردن تمام فولیکول های مو باید تعداد جلسات لیزر موهای زائد را بیشتر کنیم تا تمامی پیاز های مو در ناحیه درمان کاملا از بین بروند و توان رشد نداشته باشند . رضایت افراد متقاضی لیزر مو و تحقیق و تجربه ای که متخصصی دارند این نتیجه را داده است که ۹۰ در صد موهای زائد کاملا از بین می روند و دائمی می باشد و بقیه هم خیلی ضخامت خود را از دست می دهند به حدی که تبدیل به کک می شوند و طبیعی جلوه می کنند.

معایب و عوارض لیزر موهای زائد

توجه داشته باشید که برای انجام لیزر موهای زائد بدن و صورت خود ابتدا باید کلینیک لیزر مو مورد نطر خود را انتخاب کنید که دارای افراد متخصص و با تجربه ای هستند و تمام زیر و بم عمل لیزر مو را می دانند. قبل از انجام لیزر موهای زائد متخصص و پزشک زیبایی در کلینیک لیزر مو باید بر اساس سیستم بدنی شما تمام عوارض بعد از لیزر رو کاملا برای شما شرح دهد . خوشبختانه تا به امروز عارضه خاصی بعد از انجام لیزر موهای زائد در بیماران دیده نشده است لذا اگر تمام توصیه هایی که پزشک متخصص برای شما ارائه می دهد را به صورت جدی رعایت کنید عوارض احتمالی بعد از لیزر موهای زائد بدن و صورت را به حداقل خواهد رسانید.

مراقبتهای قبل از لیزر موهای زائد

برای از بین بردن و خلاصی از لیزر موهای زائد بدن همیشه به دنبال روشهایی بودیم که برای مدت طولانی از موهای زائد خلاص شویم . امروزه لیزر موهای زائد که از تکنولوژی روی دنیا در پزشکی و سلامت استفاده می کند یکی از مطمئن ترین راه های از بین بردن موی زائد بدن می باشد.

عمل لیزر بدین صورت انجام می شود که از طریق انرژی نوری استفاده می کند و بسته به ناحیه و ضخامت و رنگ مو طول موج نوری خاصی را استفاده می کنند.

با این توضیحات برای دریافت نتیجه مطلوب از لیزر موهای زائد بهتر است فرد متقاضی لیزر مو مواردی را قبل و بعد از عمل لیزرموهای زائد رعایت کند .که در زیر به برخی از این موارد اشاره ای می کنیم :

قبل از انجام لیزر موهای زائد اگر فرد برنزه کرده باشد باید مدت زمانی که پزشک تشخیص می دهد صبر کند تا اینکه اثر لیزر برنزه از بین برود چرا که احتمالا آثار لیزر برنزه بر روی پوست فرد باقی هست و در صورت انجام عمل لیزر موهای زائد احتمال سوختگی و تاول بر روی پوست بالا می رود. لذا فردی که می خواهد عمل لیزر موهای زائد انجام دهد بهتر است به مدت ۴ تا ۶ هفته قبل در معرض نور شدید آفتاب قرار نگیرد .

فرد قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن باید موهای ناحیه درمان را با استفاده از تیغ تراشیده به صورتی که نیم تا یک میلی متر از مو بیرون پوست قرار بگیرد. استفاده از اپیلاسیون و موم و موبربرای اصلاح ناحیه اصلا توسیه نمی شود و ممنوع است. لذا ۲ یا ۳ روز قبل از انجام عمل لیزر مو موی ناحیه را با تیغ اصلاح کنید.

اگر فرد دارای سابقه تبخال باشد باید دو یا سه روز قبل از انجام عمل لیزر مو با تشخیص پزشک معالج اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 • از انجام تمرین های بدنی و ورزشی سنگین به مدت یک ساعت ( حداقل یک ساعت) بعد از عمل لیزر مو خوداری شود.
 • به مدت ۳ هفته از بند انداختن و اپیلاسیون خوداری شود . بعد از انجام لیزر موهای زائد پوست حساس می شود این مدت زمان برای برگست پوست به حالت طبعی در نظر گرفته شده است.
 • بعد از انجام عمل لیزر موهای زائد فرد نباید به مدت ۴۵ روز در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرد.
 • بعد از عمل لیزر موهای زائد از کرم ضد آفتاب SPF15 برای جلوگیری از آسیب دیدگی احتمالی پوست استفاده شود .
 • بعد از لیزر موهای زائد ناحیه درمان را به هیچ عنوان برای مدتی دستکاری یا نسایید
 • برای آبرسانی به پوست ناحیه درمان بهتر است از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
 • پس از انجام لیزر موهای زائد برای مزطوب نگهداشتن ناحیه درمان از کرم هایی که از مواد شیمیایی مانند بنزوئیل استفاده شده است به کار نبرید.

با رعایت تمام موارد بالا بعد از انجام عمل لیزر مو شخص هیچ نوع درد و عارضه بعد از درمان نخواهد دید و درمان کاملا موفقیت آمیز خواهد بود.

لیزر موهای زائد در زمان شیر دهی و بارداری

باید توحه داشته باشیم بارداری و بطبع بعد از بارداری و دوران شیردهی یکی از حساس ترین مراحل در زندگی زناشویی است و هر کاری را در این دوران باید با احتیاط و زیر نظر پزشک انجام داد. در دوران بارداری فرد با تغییرات هورمونی خاص بدن روبرو می شود لذا نباید در این دوران از لیزر استفاده کند .

سیستم لیزر موهای زائد در کل به دو دسته تقسیم می شود

– سستم های لیزری

سیستم های لیزر به چند مورد زیر می باشد

 1. دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت
 2. لیزر دایود
 3. ان دیگ
 4. لیزر دایود الکس

– سیستم های نوری برای از بین بردن لیزر موهای زائد

سیستم ها نوری نیز به موارد زیر اطلاق می شود

 1. ای پی ال
 2. ایلایت
 3. اس اچ آر-ای ی ای

در ادامه به تک تک موارد بالا اشاره می کنیم در ابتدا به سیستم های لیزری اشاره می کنیم :

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت

لیزر الکساندرایت یکی از پیشرفته ترین سیستم های لیزری برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت می باشد که بسیار قدرتمند می باشد البته باید دقت داشته باشیم که این بدان معنی نیست که از الکسانداریت برای لیزر موهای زائد هر فردی می توان استفاده کرد. بلکه از این لیزر بیشتر برای افرادی استفاده می شود که دارای موهای زائد ضخیم , مشکی و پوست سفید می باشد. لذا افرادی که با تیرگی ناحیه زیر بغل , ناحیه بیکینی مواجه هستند نباید از لیزر الکس برای از بین بردن موهای زائد این نواحی استفاده کنند یا اینکه افرادی که دارای موهای نازک در ناحیه پا یا دست و بازو هستند به احتمال زیاد لیزر الکس جواب درستی ندهد.

باید دقت داشته باشیم تا قبل از اصلاح دستگاه جدید الکس دستگاه های الکس جز دستگاههایی بودند که دارای درد زیادی در موقع انجام عمل لیزر موهای زائد بودند. اما با پیشرفت سیستم های لیزری و طراحی دستگاه های پیشرفته این مورد و ضعف دستگاه الکس را با سیستم تولید باد سرد موقع انجام عمل لیزر موهای زائد برطرف کرده اند . البته با استفاده از این سیستم سرد کننده به دلیل اینکه دردی حس نمی شود اختمال سوختگی در فرد وجود دارد به طوری که برخی از افرادی که از این دستگاه استفاده کرده اند دو یا سه بار دچار سوختگی شده اند.

لیزر ان دیگ

سیستم لیزر ان دیگ در بین تمامی لیزر هایی که برای لیزر موهای زائد استفاده می شود کمترین اثر بخشی را دارد . از لیزر ان دیگ بیشتر برای پوست های با رنگ تیره موزد استفاده می شود. لذا این دستگاه هم قیمت بالایی برای لیزر موهای زائد دارد و هم اینکه دارای درد بالایی است لذا استفاده از این دستگاه توصیه نمی شود.

لیزر دایود

سیستم لیزر دایود یکی دیگر از موثرترین لیزر موهای زائد است که دارای قدرت بالای انرژی می باشد.اما در مقاسه با لیزر الکس در حدود ۵ درصد ضعیف تر می باشد ولی در عمق نفوذ بالاترین درصد را شامل می شود.

نکاتی خاص در مقایسه با لیزر الکس

 • لیزر دایود به نسبت لیزر الکس هزینه درمان کمی دارد اما به نسبت درمان آی پی ال هزینه بالایی دارد.
 • موقع لیزر موهای زائد درد کمتری به نسبت لیزر الکس دارد ولی نسبت به اس اچ آر دردناکتر هست.
 • به نسبت الکس کمترین سوختگی را روی پوست دارد و برای پوست های تیره و نژاد آسیای مورد استفاده قرار می گیرد .
 • روی موهای نازکتر تا حدودی تاثیر گذار است.
 • سرعت عمل بالایی به نسبت لیزر الکس دارد.
 • برای شارژ دوباره لیزر بین شش ماه تا یک سال و نیم است.

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد

در دسته بندی قیمت و هزینه لیزر موهای زائد می توان بدین صورت اشاره کرد که :

لیزر موهای زائد بدن و صورت با استفاده از اس اچ آر ارزانترین , لیزر دایود سطح متوسط و لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر الکس گرانترین می باشد. لذا با این تعریف باید در زمان انجام لیزر موهای زائد روشی را استفاده کنید که تا به انتهای جلسات درمان بتوانید تمام هزینه های آن را پرداخت نمایید.

نکته مهمی نیز وجود دارد این است که چون اس اچ آر ارزانتر است پس بهترین راه است . نه این چنین نیست چرا که تعداد جلسات لیزر موهای زائد برای اس اچ آر زیاد است و شاید در نهایت با سایر روشها یکسان باشد.

برای انتخاب بهترین روش لیزر موهای زائد خود حتما با پزشک متخصص یک جلسه مشاوره برگذار کنید . پزشک بهترین روش را با تشخیص خود به شما پیشنهاد خواهد داد شاید بر اساس نیاز روش ترکیبی برای شما پیشنهاد داد و شما برای لیزر موهای زائد از دو دستگاه لیزر به صورت ترکیبی می توانید استفاده کنید.

این را نیز باید در نظر داشته باشید تعداد جلسات بر اساس لیزر موهای ناحیه خاص بدن از ۴ تا ۱۰ جلسه متغیر می باشد مثلا برای لیزر موهای زائد زیر بغل تعداد چلسات کمتری نیاز است این درخالی است که برای لیزر ناحیه بیکینی نیاز به تعدا جلسات زیادی لازم دارید. همچنین اگر اختلاف هورمونی در بیمار باشد تعداد جلسات بیشتر خواهد بود و شاید نیاز به استفاده از دارو نیز باشد.

برای لیزر موهای زائد بهترین کلینیک لیزر مو را انتخاب کنید . در نظر داشته باشید فردی که عمل لیزر مو را انجام می دهد فردی آموزش دیده است و کاملا زیر نظر پزشک این کار رو می کند. همچنین دستگاههایی که برای لیزر مو استفاده می شود دارای استاندارد جهانی هستند و با تایید وزارت بهداشت اجازه فعالیت دارند.

اتفاق افتاده ککه مراجعین برای انجام لیزر موهای زائد ترس داشته باشند این ترس از تجربیات ناگوار دوستان و آشنایان می باشد لذا قبل از لیزر موهای زائد به این نکات توجه داشته باشید:

لیزر مو هیچ درد ندارد , موجب هیچ کونه عارضه ای مانند نازایی و سرطان نمی شود , غدد لنفاوی را تحریک نمی کند . خانوم های مجرد نیز می توانند لیزر موهای زائد انجام دهند.
برای انجام لیزر موهای زائد از کلینیک لیزر مو معتبر بهرمند شوید . و قبل از لیزر درمانی بهتر است مشاوره بگیرید.
در صورتی که زیر نظر پزشک متخصص لیزر مو انجام دهید . دستگاهی را انتخاب خواهند کرد که مناسب با تحمل شما خواهد بود و شما هیچ درد و خطری را حس نخواهید کرد.

عوارض و معایب لیزر موهای زائد

 • لیزر موهای زائد به نسبت گران است.
 • حداقل تعداد جلسات برای لیزر مو ۴تا۶ مورد می باشد.
 • لیزر موهای زائد برای هر فردی نمی شه استفاده شد.
 • نتیجه لیزر موهای زائد به تعدادی عوامل مانند رنگ پوست بستگی دارد.
 • در لیزر موهای زائد منکر این نمی توان شد که بدون سوختگی انجام خواهد شد.

لیزر موهای زائد برای چه افرادی مناسب نیست

 • افرادی که بیماری دیابت دارند
 • بیماری های خاص پوستی دارند
 • بیماری های مادر زادی پوستی دارند.
 • بیماری های عفونتی دارند
 • مبتلا به بیماری های قلب و عروق باشند
 • بارداری و دوران شیر دهی
 • پوست دچار سوختگی آفتابی باشد یا بسیار تیره باشد.
 • زیر ۱۷ سال داشته باشند
 • سرطان لوزه یا تروئید داشته باشند.

[/av_textblock]